logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Warsztaty technologiczne w Centrum Edukacji Technicznej Haas w Kaliszu

3 grudnia 2015r. na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu odbyły się Warsztaty Technologiczne.

Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, w głównej mierze z powodu obecności zarówno przedstawicieli szkolnictwa, uczniów, a także lokalnych przedsiębiorców. Goście warsztatów mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z możliwościami technologicznymi nowoczesnej obrabiarki VF-2SS, która została sprowadzona specjalnie na to wydarzenie.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Centrum, Jadwiga Jeziorska, która powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podkreślała, jak ważna dla szkoły jest współpraca z Abplanalp, ponieważ dzięki niej, młodzież ma możliwość poznania nowoczesnych technologii oraz zdobycia potrzebnych na rynku pracy kwalifikacji. Na wagę nowoczesnych technologii w kształceniu młodych kadr zwrócili uwagę także: pan Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji oraz dyrektor ds. sprzedaży Haas pan Łukasz Sałach.

Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się możliwościami technologicznymi nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie. Oprócz wspomnianego centrum obróbczego zaprezentowana została obróbka na tokarce GT-20 oraz frezarce TM-1P stanowiących wyposażenie CKUiP w Kaliszu.

Przez cały czas trwania warsztatów do dyspozycji gości byli nasi Inżynierowie Sprzedaży, pracownicy Działu Chłodziw oraz Działu Aplikacji, którzy w fachowy i ciekawy sposób opowiadali o trwających pokazach o odpowiadali na wszelkie pytania.

Pragniemy podkreślić, że obecnie Polska jest europejskim liderem pod względem liczby i rozwoju sieci Centrów Edukacyjnych Haas. Obok Centrum w Kaliszu, obecnie w Polsce jest jeszcze 16 Centrum Edukacji Technicznej Haas.

Mamy nadzieję, że tak liczna obecność tego typu placówek przyczyni się do zwiększenia kompetencji uczniów szkół, a tym samym do rozwoju tej gałęzi gospodarki w Polsce.