logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Szkolenia certyfikujące CNC

Wspólną bolączką trapiącą Przedsiębiorców i Dystrybutorów obrabiarek jest pogłębiający się brak wykwalifikowanych kadr, gotowych podjąć pracę przy nowoczesnej obrabiarce zaraz po opuszczeniu murów szkoły. Widząc ten problem firma Abplanalp we współpracy z firmą Haas od lat wspiera w Polsce szkoły zawodowe w uzyskiwaniu przez ich pracownie kształcące w zawodach związanych z obrabiarkami do obróbki skrawaniem certyfikatów HTEC (Centrów Edukacji Technicznej Haas). Dodatkowo Abplanalp w ostatnich latach przygotował i wdrożył program Certyfikowany Operator CNC i Certyfikowany Instruktor CNC. Organizując cykle szkoleniowe dla Nauczycieli i Uczniów Abplanalp wspiera jednocześnie Przedsiębiorców i Jednostki Edukacyjne.

szkolenie dla opearatorów obrabiarek

Program Certyfikowany Operator CNC skierowany jest do najzdolniejszych uczniów z poszczególnych Jednostek Edukacyjnych i jest organizowany w ramach HTEC. Program ten ma na celu zachęcić młodych ludzi do dalszego rozwoju umiejętności praktycznych związanych z obróbką skrawaniem CNC, a także dać im do ręki respektowany przez przemysł dokument potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe.

Program Certyfikowany Instruktor CNC, organizowany w ramach HTEC skierowany jest do nauczycieli pragnących podnieść swoje kwalifikacje z zakresu obróbki CNC, tak aby w sposób ekspercki prowadzić nauczanie na tego typu obrabiarkach. Zakres pokrywa się zakresem szkolenia operatorskiego, jest jednak bardzo mocno rozbudowany od strony zajęć praktycznych oraz case study z różnych obróbek. Po zakończeniu szkolenia następuję równie wymagający egzamin a następnie pół roczny "okres próbny". W jego czasie, przyszły Instruktor, pod okiem ekspertów Abplanalp prowadzi szkolenia i warsztaty technologiczne. Finalnie wręczany jest dyplom zabezpieczony unikalnym kodem i odznaka Certyfikowanego Instruktora CNC.