• Warsztaty technologiczne Abplanalp

  Praktyczne porady dla operatorów i programistów obrabiarek CNC

  Dowiedz się więcej
 • Warsztaty technologiczne Abplanalp

  Demonstracja narzędzi w pokazach dynamicznych oraz na ekspozycji statycznej

  Dowiedz się więcej
 • Warsztaty technologiczne Abplanalp

  Informacje o doborze, kontroli i pielęgnacji chłodziwa

  Dowiedz się więcej

Warsztaty Technologiczne Abplanalp / 28.05.2019 / Zabrze

Praktyczne porady dla operatorów i programistów obrabiarek CNC na przykładzie obrabiarek Haas, ukosowarek Gerima oraz oprogramowania ESPRIT CAM.

11:00 - 11:15


rejestracja uczestników Warsztatów11:15 - 11:30


powitanie gości
przedstawienie tematów Warsztatów11:30 - 11:40


PREZENTACJA DZIAŁU BLASER

 • Groth SFC - 200 - Mobilna stacja filtracji. Urządzenie do kompletnego oczyszczania chłodziwa: - pokazanie nie emulgowania olejów obcych przez chłodziwa Blaser. Dodanie oleju obcego do chłodziwa i jego zmieszanie. Zebranie oleju pływającego na powierzchni i jego separacja.

11:40 - 13:00


PREZENTACJE OBRABIAREK HAAS i NAKAMURA

 • Nakamura WT-250 II - prezentacja wykorzystania maszyny wielokanałowej do optymalizacji czasów obróbczych oraz ustawczo-przygotowawczych, prezentacja softwarowych systemów antykolizyjnych oraz nadzorujących pracę maszyny, przedstawienie nakładki NT Smart X.
 • Haas VF-3SS + stół uchylny z czwartą osią - prezentacja centrum frezarskiego 4-o osiowego, pokaz zwiększenia produktywności maszyny dzięki zastosowaniu oprzyrządowania typu Zero Point, ustalenie bazy programowej, wykorzystanie imadeł samocentrujących, możliwość indeksowania układu w sposób ciągły w czwartej osi i o 90 stopni w quasi 5-tej osi,
 • Haas ST-20Y - systemy modułowe mocowania narzędzi w napędzanych oprawkach Gerardi - obróbka wałków głowicą frezarską HPM (Kyocera), frezowanie kanałków wpustowych metodą trohoidalną z wykorzystaniem oprawek napędzanych z chłodzeniem centralnym Cool-Jet, wiercenie, frezowanie gwintów prostopadle do osi detalu z zastosowaniem oprawek napędzanych (obniżone opory skrawania), wykonywanie otworów głowicami szybko-posuwowymi Kyocera z zastosowaniem oprawek napędzanych Gerardi, toczenie gwintów zewnętrznych, wiercenie i roztaczanie otworów wewnętrznych, osiowych wiertłami płytkowymi Kyocera (DRV).

13:00 - 13:30


Lunch i konkurs dla uczestników Warsztatów13:30 - 14:00


OPROGRAMOWANIE CAD/CAM

 • ESPRIT CAM - prezentacja programowania z wykorzystaniem modułów tokarskich i frezarskich programu Esprit CAM. Bezpłatne porady i konsultacje.


Pokazy prowadzone są na chłodziwie BLASER Vasco 7000.
Obróbki powstają z użyciem programu ESPRIT CAM.


14:00


Zakończenie warsztatów
Zgłoszenie na warsztaty

Wypełnij formularz i zapisz się bezpłatnie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez Abplanalp Sp. z o.o., w tym informacji o ofertach, promocjach i okazjach.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Abplanalp Sp. z o.o. droga elektroniczna. Zgoda może zostać cofnięta w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Zapoznaj się z polityką prywatności

* - oznacza pola wymagane.
Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowe HAAS
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego

ul. 3 Maja 95
41-800 Zabrze
Prosimy o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa do dnia 24.05.2019r. na adres e-mail: pawel.skoneczny@abplanalp.pl.