logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Odwiedź nas na Targach MACH-TOOL w Poznaniu!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach w Poznaniu w ramach Salonu Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL.

W dniach 6-9 czerwca br. będziemy czekać na Państwa w pawilonie 3 na stoisku nr 26.

W tym roku obchodzimy urodziny. Od dokładnie 40 lat zapewniamy naszym Klientom kompleksowe wsparcie technologiczne, dlatego na naszym stoisku nie może zabraknąć nowości oraz ciekawych ofert. Tradycyjnie już na wszystkich naszych maszynach będziemy prezentowali obróbkę na żywo

Nasze nowości na Targach MACH-TOOL w Poznaniu!

W tym roku po raz pierwszy zapoznamy Państwa z obrabiarkami Nakamura-Tome i OPS Ingersoll. Nakamura-Tome WT-250II z prezentowanej wielozadaniowej serii WT, to precyzyjna, dwuwrzecionowa, dwurewolwerowa tokarka, przeznaczona do wielkoseryjnej produkcji skomplikowanych detali.

OPS Ingersoll Eagle V5 - ta 5-cio osiowa frezarka HSC to idealne rozwiązanie dla firm, produkujących precyzyjne elementy, elektrody oraz wkładki i formy. Dzięki szczelnej obudowie maszyny oraz wydajnemu odciągowi pyłów, frezarka przystosowana jest do obróbki elektrod grafitowych i innych materiałów pylących.

Na naszym stoisku zaprezentujemy również pokazy obróbcze na maszynach Kitamura Mycenter HX500G (centrum poziome), Nomura NN-20UB8(K) (automat tokarski) a także HAAS: UMC-750 (5-osi), VF-3SS (centrum pionowe), ST-20Y (tokarka z osią Y), DM-1 (centrum frezarskie), na wycinarce drutowej Mitsubishi MV-1200R i elektrodrążarce EA8S.

Szczegóły prezentowanych obróbek

Kitamura Mycenter HX500G

Obróbka ciężka na centrum poziomym z paletyzacją Kitamura Mycenter HX500G wyposażonym we wrzeciono o mocy 40 kW, dzięki czemu uzyskujemy wysokie parametry obróbki. W czasie pokazu zaprezentowane zostaną ruchy ustawcze maszyny - 60 m/min.

Nomura NN-20UB8(K)

Obróbka przedstawia produkcję w cyklu automatycznym. Praca odbywa się w dwóch niezależnych wrzecionach. Wrzeciono główne wykonuje toczenie wzdłużne, rowkowanie, gwintowanie oraz frezowanie w osi Y narzędziem napędzanym. Przeciwwrzeciono odbiera detal od wrzeciona głównego, a następnie kontynuuje obróbki wiertarskie na drugim kanale. Cały cykl odbywa się bez udziału operatora. Materiał obrabiany podawany jest przez wrzeciono główne. Po skończonej obróbce detale automatycznie transportowane są do odbiornika detali.

Wyjątkowa premiera! Nakamura-Tome WT 250 II

Prezentacja precyzyjnego, wielozadaniowego centrum obróbczego Nakamura-Tome WT 250 II. Dwuwrzecionowa i dwurewolwerowa obrabiarka przeznaczona do wielkoseryjnej produkcji skomplikowanych detali - 2 obrabiarki w jednej!.

Podczas pokazu na materiale stal C45 prezentowane będą następujące możliwości obrabiarki: jednoczesna praca z udziałem dwóch rewolwerów i dwóch wrzecion, (dwa w 100% niezależnie programowalne i pracujące wrzeciona i rewolwery!), prezentacja sterownika NT SmartX z zaawansowanymi funkcjami programowania, ustawiania oraz monitorowania pracy obrabiarki.

Hass DM-1

Prezentacja wysokowydajnego centrum wiertarsko-frezarskiego przy obróbce obudowy reduktora ze stali. Wykorzystanie ruchów ustawczych do 61 m/min, roboczych do 30,5 m/min oraz gwintowania sztywnego z czterokrotnym przyspieszeniem wycofania gwintownika.

Haas UMC-750

Pokaz wydajnej obróbki 4 i 5-osiowej indeksowanej. Wykonywanym detalem będzie aluminiowa pokrywa przepustnicy. W programie wykorzystano sondy i instrukcje warunkowe do automatycznego bazowania i sprawdzania detalu. Dzięki osi 4 i 5 możliwe było wykonanie złożonego detalu w 2 zamocowaniach. Dodatkowo program wykorzystuje przydatne funkcje maszynowe takie jak DWO (Dynamic Work Offsets) i TCPC (Tool Center Point Control ) ułatwiające programowanie obróbki wieloosiowej.

Haas VF-3SS

Pokaz obróbki rozdzielacza liniowego z wykorzystaniem czteroosiowego szybkiego centrum pionowego Haas VF-3SS ze stołem obrotowym Haas HRT-210 oraz autorskie rozszerzenie stołu przystosowane do montażu imadeł i uchwytów specjalnych.

Haas ST-20Y

Prezentacja obróbki tokarsko-frezarskiej z wykorzystaniem osi C oraz Y. Na uwagę zasługują zastosowane elementy automatyzacji: programowe podciąganie pręta oraz wykonanie fazy od tyłu w jednym zamocowaniu, czego efektem jest uzyskanie gotowego detalu w jednym zamocowaniu na jednej maszynie.

OPS Ingersoll Eagle V5

Pokaz obróbki elektrod grafitowych z wykorzystaniem pełnych 5 i 3 osi, frezowanie 6 różnych typów elektrod. Prezentacja działania m.in. wyciągu pyłów grafitu i chłodzenia powietrzem. Obróbka detalu z materiału Toolox 44 / 44 HRC.

Prezentacja obróbki w 5 lub 3 osiach z zastosowaniem mgły olejowej lub powietrza w zależności od wykonywanej operacji. Dodatkowo zaprezentowane zostanie bezproblemowe przejście z obróbki grafitu do detalu ze stali, bez zbędnych zabiegów, polegających na długotrwałym i uciążliwym czyszczeniu maszyny z wiórów czy też pyłów grafitowych.

Mitsubishi MV 1200R

Pokaz elektroerozji, prezentacja obróbki czteroosiowej, wycięcie profilu otwartego na przykładzie zróżnicowanych kształtów i zastosowania aluminium. Pokaz funkcjonalności automatycznego układu nawlekania drutu.

Mitsubishi EA8S

Pokaz elektroerozji, prezentacja obróbki czteroosiowej, elektrodrążenie gniazd we wkładce formującej. Zastosowanie elektrod grafitowych, obrabiany materiał stal 1.2312. Przykład użycia obrabiarki w procesie produkcji elementów form wtryskowych.

Zapraszamy na stoisko ABPLANALP - zapewniamy kompleksowe wsparcie technologiczne

Bogate portfolio naszej firmy nie ogranicza się wyłącznie do dystrybucji obrabiarek. Oferta narzędzi, chłodziw, oprogramowania CAD/CAM, części zamiennych również będzie dostępna podczas poznańskich targów.

OPROGRAMOWANIE CAD/CAM

Prezentacja oprogramowania Esprit CAM w modułach frezowanie, toczenie oraz WEDM.

NARZĘDZIA I OPRZYRZĄDOWANIE

Groth, Sartorius, Kyocera, Gerima, Haimer, Gerardi.

CHŁODZIWA

Szwajcarskie chłodziwo Blaser B-Cool 655 zwiększające produktywność.

DRUT EDM

Abplanalp EDM Wire - w pokazach obróbki.

NARZĘDZIA DO WYKRAWAREK

Narzędzia do pras wykrawających MATE Precision Tooling.


Nasi Inżynierowie Sprzedaży będą do Państwa dyspozycji.
Do zobaczenia w Poznaniu!

Zapraszamy do pobrania zaproszenia na targi MACH-TOOL 2017.