logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

OPS-Ingersoll osiąga nowy poziom stabilnej termicznie obróbki precyzyjnej

OPS-Ingersoll zaprezentował na targach EMO w Hanowerze najnowszą generację obrabiarek EDM. Dzięki stabilności termicznej Eagle G5 Precision zapewnia większą precyzję obróbki.

Obrabiarki EDM firmy OPS-Ingersoll zostały zaprojektowane od nowa. Mimo, że wymiary pozostały takie same, maszyna Eagle G5 Precision oferuje producentom nowe funkcje.

Główną zmianą, w porównaniu z innymi obrabiarkami EDM produkowanymi przez OPS-Ingersoll, jest konstrukcja zamknięta. Inne maszyny wyposażone są w częściową osłonę tylko ze względów bezpieczeństwa, natomiast w obrabiarkach najnowszej generacji firma OPS-Ingersoll wykorzystała zalety całkowitego osłonięcia maszyny.

Zmiany temperatury wewnątrz i na zewnątrz obrabiarki mają wpływ na proces obróbki i materiał. W przypadku obróbki wymagającej wysokiej precyzji może to prowadzić do kłopotliwych niedokładności. W celu zmniejszenia wpływu zmian temperatury na zewnątrz obrabiarki firma OPS-Ingersoll wyposażyła swoją maszynę Eagle G5 Precision w przezroczystą osłonę. Firma twierdzi, że dzięki temu można uzyskać odchyłki mniejsze od 5 nm. 

Inną zaletą Eagle G5 Precision jest zmniejszenie zużycia elektrod dla powierzchni od VDI 30 do VDI 16. Według OPS-Ingersoll zużycie elektrod może być nawet o 50% niższe od zwykle uzyskiwanych wartości. Ponadto obrabiarka jest wyposażona w nowe aplikacje do programowania oraz w ręcznego pilota ułatwiającego obsługę. "Wytwarzamy najbardziej gładkie, jednorodne a nawet matowe powierzchnie, których uzyskanie przy obróbce grafitu nigdy wcześniej nie byłoby możliwe”.