logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Abplanalp otwiera 18-ste Centrum Edukacji Technicznej Haas w Lublinie

16 marca 2016 r. w Lublinie na terenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji otworzyliśmy osiemnaste Centrum Edukacji Technicznej Haas.

To pierwsza placówka, która oferuje studentom kształcenie na pięcioosiowym centrum obróbczym UMC-750. Oprócz tego modelu pracownię wyposażono w tokarkę ST-10.

Uroczystego otwarcia dokonali:

  • Rektor Uczelni - Pan Mirosław Jarosz,
  • Kanclerz Uczelni - Pani Teresa Bogacka,
  • w imieniu Pana Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin - Vice Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin Pan Marcin Kęćko,
  • Koordynator ds. Edukacji Haas Automation Europe - Pan Simon Vanmaekelbergh,
  • Członek Zarządu Abplanalp - Pan Paweł Matejak.

Na otwarciu pojawiło się około 70 gości w tym liczni przedstawiciele lokalnego przemysłu oraz przedstawiciele mediów. W trakcie uroczystości nastąpiło oficjalne wręczenie tablicy certyfikacyjnej Haas oraz podpisanie umowy pomiędzy Abplanalp a Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do laboratorium Haas, gdzie przecięto wstęgę i zaprezentowano obróbkę na obrabiarkach UMC-750 i ST-10.

Program Centrów Edukacji Technicznej Haas jest przedsięwzięciem na skalę światową. Obecnie ok. 170 szkół w Europie, Ameryce Południowej, Kanadzie i USA jest certyfikowanych w sieci HTEC m.in. takie prestiżowe uniwersytety jak Harvard, czy Yale. Łącznie 2955 szkół posiada 7568 maszyn Haas, dzięki czemu każdego roku 40 000 uczniów kształci się na obrabiarkach tego amerykańskiego producenta. W Europie istnieje obecnie 94 Centrów Edukacji Technicznej Haas, gdzie pracuje 309 obrabiarek amerykańskiego producenta.

Polska jest liderem pod względem liczby i rozwoju sieci Centrów Edukacyjnych Haas - placówka w Lublinie jest osiemnastą w naszym kraju i pierwszą w Polsce, która wyposażyła pracownię w nowoczesne centrum pięcioosiowe UMC-750.