logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Abplanalp otwiera 19-ste Centrum Edukacji Technicznej Haas w Białymstoku

10 maja 2016 r. w Białymstoku na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 otworzyliśmy dziewiętnaste Centrum Edukacji Technicznej Haas.

Uroczystego otwarcia dokonali:

  • Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych CKP - Pani Małgorzata Kiebała,
  • Koordynator ds. Edukacji Haas Automation Europe - Pan Simon Vanmaekelbergh,
  • Członek Zarządu Abplanalp - Pan Paweł Matejak.

Na otwarciu pojawiło się około 60 gości w tym liczni przedstawiciele lokalnego przemysłu oraz przedstawiciele mediów. W trakcie uroczystości nastąpiło oficjalne wręczenie tablicy certyfikacyjnej Haas oraz podpisanie umowy pomiędzy Abplanalp a Zespołem Szkół Mechanicznych CKP nr 2. Oficjalnego podpisania umowy dokonali Pan Paweł Matejak i Pani Małgorzata Kiebała.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do pracowni Haas, gdzie zaprezentowano obróbkę na obrabiarkach VF-2, TM-P1, ST-10.

Centrum Edukacji Technicznej Haas w Białymstoku jest jedną z nielicznych szkół w Polsce, która posiada aż 5 obrabiarek Haas. Pracownia jest wyposażona w modele: VF-2, TM-P1, 2 sztuki ST-10 i MiniMill.

Program Centrów Edukacji Technicznej Haas jest przedsięwzięciem na skalę światową. Obecnie ok. 170 szkół w Europie, Ameryce Południowej, Kanadzie i USA jest certyfikowanych w sieci HTEC m.in. takie prestiżowe uniwersytety jak Harvard, czy Yale. Łącznie 2955 szkół posiada 7568 maszyn Haas, dzięki czemu każdego roku 40 000 uczniów kształci się na obrabiarkach tego amerykańskiego producenta. W Europie istnieje obecnie 95 Centrów Edukacji Technicznej Haas, gdzie pracuje 309 obrabiarek amerykańskiego producenta.

Polska jest liderem pod względem liczby i rozwoju sieci Centrów Edukacyjnych Haas - placówka w Białymstoku jest dziewiętnastą w naszym kraju.