logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Kolejne certyfikaty Haas rozdane!

Kolejni uczniowie odebrali certyfikaty "Certyfikowany Operator CNC". Abplanalp i HAAS postawiły na współpracę ze szkołami zajmującymi się kształceniem praktycznym, w których prowadzone są m.in. szkolenia i warsztaty dla operatorów i programistów obrabiarek CNC. Uczniowie kształcący się w zawodach związanych z obrabiarkami sterowanymi CNC do obróbki skrawaniem dzięki specjalistycznym szkoleniom podnoszą odpowiednie kwalifikacje praktyczne.

Szkolenie certyfikacyjne trwa czterdzieści godzin i kończy się egzaminem, który obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

  • obsługa pionowych centrów frezarskich oraz centrów tokarskich firmy HAAS,
  • obór i ustawienie narzędzi oraz parametrów obróbkowych obrabiarek CNC,
  • tworzenie i wprowadzenie ręcznego programu do obsługi sterowania HAAS i FANUC,
  • edytowanie programu,
  • wykonywanie detali na obrabiarkach sterowanych numerycznie w oparciu o utworzony program obróbczy i dokumentację techniczną.

28 kwietnia w centrum demonstracyjno-sprzedażowym, które od października 2014 roku działa w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Pierwszej Brygady 35 w Stargardzie, wręczone zostały certyfikaty. Odebrało je sześciu uczniów CKP, uczestników szkolenia certyfikacyjnego.

"Inwestycja w młodych ludzi to inwestycja w przyszłość. Takie dodatkowe szkolenie daje wielkie możliwości uczniom, a przedsiębiorcy będą mieli dostęp do wykwalifikowanej kadry" - komentował Ireneusz Rogowski, starosta stargardzki.

Kolejne certyfikaty rozdane zostały 15 czerwca w Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku, 22 czerwca w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, działającego w strukturze Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

5 lipca jedenastu absolwentów technikum mechatronicznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających również otrzymało tytuły "Certyfikowanego Operatora CNC". Gratulacje absolwentom złożyła Pani Dyrektor Wioletta Adamiak. Koordynatorem kursu był Daniel Kusz, kierownik szkolenia praktycznego.

"Zadaniem placówek edukacyjnych jest nauczanie wiedzy i umiejętności praktycznych, których nigdy nie jest za wiele. Naszym zadaniem jest wspieranie szkół w podnoszeniu umiejętności praktycznych uczniów w zawodzie operator obrabiarek sterowanych numerycznie do obróbki skrawaniem. Szkolenie to ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy praktycznej uczniów, bo to ułatwi absolwentom szkół start w pracy zawodowej. Przemysł kupujący obrabiarki CNC poszukuje obecnie wysoko kwalifikowanych operatorów CNC, którzy będą w stanie efektywnie i bezpiecznie pracować na najnowszych obrabiarkach. Abplanalp jako jedyny w branży we współpracy z centrami edukacji HTEC zapewnia swoim klientom obrabiarki i świetnie wyszkolonych operatorów." - mówi Paweł Matejak, członek zarządu firmy Abplanalp.

Certyfikatami mogą pochwalić się już 43 osoby. Dobrą informacją dla uczniów jest to, że szkolenia certyfikujące będą kontynuowane.