logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Niesłabnąca ekspansja programu Centrów Edukacji Technicznej firmy Haas

Wiosna 2016 r. była pracowitym okresem dla programu Centrów Edukacji Technicznej firmy Haas (HTEC) w Europie ze względu na otwarcie siedmiu nowych Centrów Edukacji Technicznej oraz organizację Konferencji HTEC i konkursu HTEC Skills Challenge.

Przy tak napiętym kalendarzu wydarzeń HTEC zaplanowanych na ten rok nie dziwi fakt, że placówki edukacyjne z niezmiennym zaangażowaniem skłaniają się ku technologiom i usługom Haas, budując solidniejsze powiązania między edukacją techniczną i przemysłem.

W tym roku otwarto w Polsce trzy nowe HTEC - w Legnicy, Lublinie i Białymstoku - co daje łączną sumę 19 obiektów HTEC w całym kraju, czyli więcej niż w którymkolwiek innym państwie w Europie. To niesamowite osiągnięcie nadzorowane było przez Abplanalp, dystrybutora Haas z ponad 15-letnim doświadczeniem w sprzedaży i serwisowaniu amerykańskich produktów CNC. Abplanalp zamierza otworzyć w Polsce jeszcze 10 szkół HTEC do 2020 r., i po trzy w każdym kolejnym roku, umacniając sieć HTEC na obszarze całego kraju.

Inne europejskie obiekty HTEC otwarte w pierwszym półroczu 2016 r. powstały między innymi na Litwie (Wilno), Białorusi (Mohylew), w Rosji (Niżny Nowogród) i Niemczech.

Około 40 delegatów z pasją do nauczania CNC spotkało się na uczelni Yrkesakademin i Österbotten w Vaasa na pierwszej konferencji HTEC w Finlandii. Celem spotkania było umożliwienie nauczycielom nawiązania kontaktów zawodowych, wymiany doświadczeń w nauczaniu CNC oraz wspieranie współpracy.

Kolejnym tegorocznym przedsięwzięciem był drugi HTEC Skill Challenge, który odbył się w maju w Coimbra w Portugalii. Konkurs wygrał uczeń CNC, Tiago Duarte da Conceição z IEFP Agueda - jury doceniło jego pracę za staranne wykończenia i wąskie tolerancje. Na sam koniec Gene Haas, założyciel i właściciel Haas Automation, w rozmowie konferencyjnej pogratulował uczestnikom zaangażowania i umiejętności technicznych.

"Na pozostałe miesiące tego roku zaplanowane zostały kolejne otwarcia HTEC w Hiszpanii, Belgii, Norwegii i kilka w Portugalii - wyjaśnił Simon Vanmaekelbergh, Koordynator ds. Programu Edukacyjnego w Haas Automation Europe. "Możliwe jest również, że przed końcem roku na Ukrainie i w Polsce otwarte zostaną następne obiekty HTEC".

Inne wydarzenia HTEC planowane na najbliższe miesiące to między innymi konferencje krajowe w Szwecji (17-18 sierpnia), Portugalii (24-25 października), krajach Beneluksu (14-15 grudnia) oraz na Białorusi, a w dniach 18-19 października w Nantes we Francji odbędzie się międzynarodowa konferencja HTEC.

Nadrzędnym celem programu HTEC jest przekazanie uczniom rzetelnej, praktycznej wiedzy technologicznej i wykształcenie przyszłych operatorów maszyn CNC, programistów i mechaników gotowych do pracy w dzisiejszej branży przemysłowej. Wysoki stopień aktywności HTEC w Europie jasno wskazuje, że główną motywacją nadal pozostaje pomoc ludziom długotrwale bezrobotnym oraz młodym w zdobywaniu umiejętności i znajdowaniu ciekawych, dobrze płatnych stanowisk w przedsiębiorstwach produkcji urządzeń precyzyjnych na skalę lokalną, regionalną, a nawet międzynarodową.

Wysoki stopień aktywności Centrów Edukacji Technincznej Haas w Europie jasno wskazuje, że główną motywacją nadal pozostaje pomoc ludziom długotrwale bezrobotnym oraz młodym w zdobywaniu umiejętności i znajdowaniu ciekawych, dobrze płatnych stanowisk w przedsiębiorstwach produkcji urządzeń precyzyjnych na skalę lokalną, regionalną, a nawet międzynarodową.