logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Kolejne placówki edukacyjne w gronie Centrów Edukacji Technicznej Haas (HTEC)

W 2018 roku otworzyliśmy w Polsce pięć nowych Centrów Edukacji Technicznej Haas. Do grona placówek HTEC dołączyły - Ciechanów, Kłobuck, Szczecinek, Elbląg, Żary.

HTEC Ciechanów

W dniu 25 stycznia 2018 w gmachu głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie przy ul. Narutowicza 9 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Technicznej Haas. Uczelnia stała się certyfikowaną placówką ogólnoświatowego programu Haas Technical Education Center (HTEC).

Laboratorium Technik Wytwarzania i Budowy Maszyn zostało doposażone w dwie obrabiarki CNC (frezarka Haas TM-1P i tokarka Haas ST-10), które zapewnią studentom możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w programowaniu i użytkowaniu obrabiarek CNC, możliwość poznania aktualnych technologii i stosowanych narzędzi. Unowocześnione laboratoria zostały zmodernizowane nie tylko o profesjonalne maszyny CNC, ale również o system monitorowania jakości energii elektrycznej klasy A oraz wielozadaniowy robot do automatyzacji procesów technologicznych.

W ten sposób Uczelnia wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy, gdzie zauważalny jest bardzo duży brak wykwalifikowanych techników i inżynierów w branży obrabiarek CNC.

Korzyści odnoszą także lokalni przedsiębiorcy. Dynamicznie rozwijający się przemysł lokalny kupujący obecnie obrabiarki CNC poszukuje wykwalifikowanych operatorów CNC, którzy będą efektywnie i bezpiecznie pracować na najnowszych obrabiarkach. Obecnie PWSZ w Ciechanowie we współpracy z firmą Abplanalp w nowo otwartym centrum edukacji HTEC w Ciechanowie zapewni lokalnym przedsiębiorcom odpowiednio wyszkolonych operatorów. Dzięki temu potencjalni pracodawcy mają pewność, że zatrudniając absolwenta HTEC Ciechanów wykorzystają jego umiejętności w praktyce bez konieczności dodatkowych szkoleń.

HTEC Kłobuck

W dniu 5 kwietnia 2018 w Zespole Szkół nr1 w Kłobucku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC).

Centrum Edukacji Technicznej Haas w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku posiada dwie obrabiarki sterowane numerycznie: frezarkę VF-2, tokarkę ST-20Y, 14 symulatorów sterowania obrabiarkami, oraz system komputerowego wspomagania projektowania CAD/CAM zainstalowany w nowoczesnej pracowni programowania obrabiarek CNC. W ten sposób każdy uczeń ma do dyspozycji swój symulator obróbki kompatybilny z używanymi maszynami.

Dzięki uczestnictwu w programie partnerskim HTEC jednostki edukacyjne osiągają wymierne korzyści. Uczniowie szkoląc się w zakresie obróbki skrawaniem zdobywają wiedzę praktyczną będącą przepustką do uzyskania atrakcyjnej pracy w lokalnych przedsiębiorstwach.

Korzyści odnoszą także lokalni przedsiębiorcy. Przemysł kupujący obrabiarki CNC poszukuje wysoko kwalifikowanych operatorów CNC, którzy będą efektywnie i bezpiecznie pracować na najnowszych obrabiarkach. Dzięki temu potencjalni pracodawcy mają pewność, że zatrudniając absolwenta placówki z sieci HTEC wykorzystają jego umiejętności w praktyce bez konieczności dodatkowych szkoleń.

HTEC Szczecinek

6 września 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku odbyło się otwarcie Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC).

Od teraz uczniowie będą mogli szkolić się na najnowocześniejszych tokarkach i frezarkach CNC. Na uroczystości obecni byli m.in. przedsiębiorcy, którzy w przyszłości chcieliby zatrudnić znakomicie wykwalifikowanych fachowców.

Pracownia programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC przeznaczona jest do komputerowego wspomagania projektowania CAD/CAM. Obejmuje 6 stanowisk uczniowskich  z oprogramowaniem: solidEdge, EdgeCam, Esprit oraz 3 stanowiska operatorskie z panelem sterowania tokarek i frezarek firmy Haas.

Pracownia obróbki metalu wyposażona jest w 2 tokarki firmy Haas, ST-20 i ST-10Y z funkcją frezowania, frezarkę FV-1, stół pomiarowy, stanowisko do skanowania bryłowego oraz drukarkę 3D do tworzenia modeli.

Cytując dyrektor Annę Wisłocką-Bogdanowicz "Szkoła wkracza w nową erę".

HTEC Elbląg

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawczego, w ramach Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej powstało Centrum Edukacji Technicznej Haas. W Centrum prowadzone będą zajęcia i szkolenia z zakresu obróbki z wykorzystaniem obrabiarek sterowanych numerycznie firmy Haas.

"Otwarcie Centrum to zwieńczenie naszych marzeń o umiejscowieniu najnowocześniejszych technologii obróbki w naszej placówce. To efekt stanowczej polityki Prezydenta, który od początku kadencji dąży do rozwoju szkolnictwa zawodowego w Elblągu. Z tego nowego centrum skorzystają pracodawcy działający już na elbląskim rynku. Firmy działające w branży metalurgicznej borykają się z problemem braku pracowników. Nie mają wykształconych programistów, operatorów maszyn. U nas będziemy ich kształcić" - podkreślał Romuald Mackojć, dyrektor CKZiU w Elblągu.

"Chcemy aby to centrum było aktywnym miejscem o charakterze edukacyjnym i biznesowym. Edukacyjnym poprzez stworzenie dodatkowych możliwości kształcenia młodzieży poza obowiązującym programem nauczania w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie i poprzez poszerzenie możliwości podnoszenia wiedzy przez kadrę nauczycielską, która uczy się na tego typu sprzęcie. A jeśli chodzi o aspekt biznesowy, chcemy skupić się na przyciągnięciu regionalnego przemysłu do szkoły i pokazać tutaj możliwości edukacyjne. Przedsiębiorcy którzy przyjeżdżają, robią naprawdę duże oczy, widząc, jak takie centra wyglądają. Przekonują się, że kandydaci do pracy są pod ich nosem" - mówił Paweł Matejak, członek zarządu firmy Abplanalp.

HTEC Żary

4 października 2018 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Technicznej Haas, które jest jedynym takim przedsięwzięciem w województwie lubuskim. Choć uzyskanie certyfikacji HTEC - Haas Technical Education Center - wymaga spełnienia przez jednostkę edukacyjną wielu kryteriów m.in.: kryterium posiadania czystych, nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowniach edukacyjnych, to zapewnia uzyskanie znaczących korzyści dla szkoły.

Nie ulega wątpliwości, iż powstanie zaplecza edukacyjnego na najwyższym światowym poziomie pozwoli zdobywać uczniom wysokie kwalifikacje i stworzy możliwość uzyskania atrakcyjnej pracy.