logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Abplanalp otwiera Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowe w Legnicy

25 lutego 2016 roku w Legnicy na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego otwarto szóstą placówkę sprzedażową Abplanalp w Polsce. Z uwagi na obecność w pobliżu Legnicy licznych przedsiębiorstw i dużych firm działających w branży przemysłowej powstało pierwsze w Polsce Centrum, które oprócz obrabiarek przeznaczonych do obróbki skrawaniem, firmy Haas, oferuje również obrabiarki elektroerozyjne Mitsubishi.

W legnickiej placówce przedsiębiorcy oraz uczniowie będą mogli sprawdzić możliwości obrabiarek Haas: frezarki VF-3YT oraz tokarki ST-20Y, a także z wycinarki drutowej Mitsubishi MV1200R oraz drążarki wgłębnej EA8.

Uroczystość otwarcia Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowego Abplanalp była niezwykle podniosłym wydarzeniem, które przyciągnęło wielu dziennikarzy oraz lokalne media. Otwarcia dokonali: Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Zbigniew Kałuża - Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, Jens Thing - Dyrektor Zarządzający Haas Automation Europe oraz Paweł Matejak - Członek Zarządu Abplanalp Sp z o. o. Na otwarciu pojawiło się ponad 100 gości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 konferencją programową. Po godzinnej konferencji nastąpiło oficjalne podpisanie umowy, następnie uroczyste przecięcie wstęgi, demonstracja obróbek na nowych obrabiarkach oraz poczęstunek.

Koncepcja Centrum powstała dzięki owocnej współpracy Urzędu Miasta Legnicy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz firmy Abplanalp i została zrealizowana wspólnie przez CKP i Abplanalp, który jest wyłącznym dystrybutorem obrabiarek Haas oraz elektrodrążarek Mitsubishi Electric.

"Chcemy wzmacniać gospodarkę miasta i regionu dzięki wykształconej kadrze pracowniczej. Celem obecnego przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu kształcenia przyszłych operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, którzy dzięki temu poprawią swoje perspektywy na wymagającym nowoczesnego przygotowania rynku pracy" - powiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Podkreślił również, że: "Funkcjonowanie tak nowoczesnej placówki w strukturze Centrum Kształcenia Praktycznego wzbogaci miejską ofertę edukacyjną, kierowaną do młodzieży z Legnicy i całego regionu, podejmującej naukę zawodu. Ułatwi to również przedsiębiorcom w regionie znalezienie wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu już wiele światowych firm zaufało naszemu miastu, lokując tu swoje zakłady". Prezydent dodał, że Legnica w pełni zachowała swoje szkolnictwo zawodowe i techniczne. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy ponad połowa absolwentów gimnazjów postanowiła kształcić się w szkołach technicznych i zawodowych.

Pan Paweł Matejak, reprezentujący firmę Abplanalp, już w ubiegłym roku, podczas podpisywania listu intencyjnego, podkreślił, że najlepsi uczniowie po przejściu procedur egzaminacyjnych i otrzymaniu certyfikatów trafić mogą do ich firmowej bazy potencjalnych pracowników godnych polecenia. W Legnicy i najbliższej okolicy miasta zapotrzebowanie na specjalistów obsługujących maszyny CNC jest olbrzymie. Wiele zakładów związanych z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, czy też kapitałowo związanych z KGHM korzysta właśnie z takich maszyn.

"Legnica staje się miejscem, w którym krzyżują się drogi wysoko wykwalifikowanych pracowników i stosujących najnowocześniejsze technologie pracodawców" podkreślił członek zarządu Abplanalp, Paweł Matejak.

Przedstawiciele firmy Haas Automation i Abplanalp podkreślili w swoich przemówieniach zalety pracy w zawodzie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie, w którym poziom bezrobocia jest na zerowym poziomie. Fachowcy w tej dziedzinie są wręcz poszukiwani przez przedsiębiorców, a często dzieje się tak, że ci najlepsi są rezerwowani przez nich jeszcze w trakcie nauki.

"Dziś dobrze wykształcony pracownik jest cenniejszy od każdego sprzętu, a gwarantuję, że na tych maszynach uczą się najlepsi fachowcy. Wystarczy odrobina chęci i nauka, żeby zdobyć wspaniały zawód, który przyniesie niemałe zarobki" - mówił Jens Thing z firmy Haas Automation.

Pani Dorota Purgal - Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy również dostrzega potencjał nowego Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowego: "Ja mam taką nadzieję, że firmy będą miały szanse ubiegać się o takiego pracownika, przygotowanego nie na makietach, nie na demonstracyjnych planszach tylko na prawdziwych urządzeniach takich jakie znajdą w hali produkcyjnej, do której być może trafią".

Łączny wkład finansowy w tę innowacyjną inwestycję po stronie Urzędu Miasta Legnicy wynosi ok 100.000 zł. Środki zainwestowane przez Abplanalp to kwota blisko 1.750.000 zł, z czego wartość samych maszyn (2 obrabiarki Haas i 2 elektrodrążarki) opiewa na ok. 1.612.000 zł.