logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Pierwsze Warsztaty Technologiczne Abplanalp dla uczniów

Wychodząc na przeciw potrzebom edukacyjnym młodzieży firma Abplanalp zdecydowała się uruchomić cykl Warsztatów Technologicznych skierowanych do uczniów. Do tej pory Warsztaty Technologiczne skierowane były przede wszystkim do przedsiębiorców, obecnych i przyszłych Klientów firmy Abplanalp.

Abplanalp wraz z producentem obrabiarek Haas od lat wspierają edukację zawodową w Polsce. Efektem tej współpracy jest istnienie 18 certyfikowanych placówek HTEC (Centrów Edukacji Technicznej Haas) oraz ponad 70 szkół wyposażonych w obrabiarki Haas dla celów edukacyjnych.

Pierwsze spotkanie nowego cyklu spotkań miało miejsce naszej placówce w Solcu Kujawskim 10 maja 2016. Zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oraz Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, im. Franciszka Siemiradzkiego z Bydgoszcz. W sumie odwiedziło nas ponad 60 uczniów.

Prezentowanie były obrabiarki, mocowania, narzędzia, chłodziwa, oprogramowanie CAD/CAM - wszystkie składowe nowoczesnych technologii obróbki CNC. Co najważniejsze uczniowie mieli szansę porozmawiać z praktykami CNC, podpatrzeć, dopytać.

Szczegóły obróbek:

  • Haas ST-20Y - Wydajana obróbka stali wykorzystująca narzędzia napędzane, oś C oraz oś Y,
  • Haas VF-4 - Obróbka stali C45 metodą profitmilling z wykorzystaniem CAD/CAM ESPRIT.

Po pokazach i wytężonej pracy nadeszła pora żeby nieco się posilić. Wiosna to doskonała pora na grilla, posiłek też jest doskonała okazją do kontynuacji rozmów o technologiach, zacieśnienia relacji ekspert, instruktor, uczeń.

Kolejne planowane Warsztaty Technologiczne Abplanalp dla uczniów będą miały miejsce 18 maja 2016. Odbędą one się w naszym Centrum Demonstracyjno - Szkoleniowym w Legnicy - CKP Legnica przy ulicy Grunwaldzkiej 2-20. Tym razem skupimy się na przekazaniu wiedzy związanej z obróbką elektroerozyjną, obróbki skrawaniem też oczywiście nie zabraknie.

Wkrótce też ogłosimy miejsca i terminy kolejnych spotkań CNC na płaszczyźnie technologie - uczeń. Jednocześnie przypominamy o stałym cyklu warsztatów i dyżurów technologicznych skierowanych do przedsiębiorców, ich terminy i lokalizacje można sprawdzić tu - www.abplanalp.pl/warsztaty/.

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz O. Ziółkowski
Dyrektor Marketingu