logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Artykuły

2018-05-29
Jakość zamknięta w butelce!

Precyzyjne bramowe centrum obróbcze Kitamura u jednego z największych producentów zakrętek do butelek PET. Jak oszczędzić czas i pieniądze wdrażając 96 operacji wytaczania bez przerw technicznych?

Czytaj dalej >
2018-05-17
Dozownik emulsji chłodząco-smarującej GROTH AMC-1

Współczesna obróbka skrawaniem to coraz większe wyzwania przed firmami działającym w tej branży. Na globalnym rynku, polskie firmy konkurują często z podmiotami znajdującym się na drugim końcu globu.

Czytaj dalej >
2016-09-29
Abplanalp - automaty tokarskie typu szwajcarskiego

Mało kto o tym wie, ale historia tokarek zaczęła się już w epoce brązu. Pierwsza udokumentowana, napędzana nogą, za pośrednictwem specjalnego pedału, tokarka, służąca do obróbki ubytkowej drewna używana była w Mykenach w 1200 roku p.n.e. Wprawiała ona w szybki ruch obrotowy kawałek drewna, do którego przykładano dłuto. Jak widać, od ponad 3000 lat podstawowa zasada działania tego typu obrabiarek oraz sposób obróbki materiału pozostały niezmienione.

Czytaj dalej >
2015-08-10
Stoły obrotowe HAAS - najwyższa jakość, która spełni Twoje wymagania

Amerykańska firma HAAS - jeden z największych producentów obrabiarek na świecie, jest również liderem w branży produktów obrotowych. Swoją dominację na rynku zawdzięcza jakości wykonania wyrobów, ich niezawodnemu działaniu i przystępnej cenie. Wizytówką przedsiębiorstwa w tym zakresie jest ponad 30 modeli wysokiej klasy stołów obrotowych, uchylno - obrotowych i aparatów podziałowych.

Czytaj dalej >
2015-08-10
Na co warto zwrócić uwagę, wybierając elektrodrążarkę drutową?

Nowoczesna firma powinna dokonywać przemyślanych inwestycji. Decyzja o zakupie solidnego i innowacyjnego sprzętu rodzi jednak pytanie, którą maszynę wybrać. Odpowiedzi warto szukać w parametrach urządzenia.

Czytaj dalej >
2015-08-10
Wrzeciona w centrach pionowych Haas - krótki przewodnik

W ponad 50 produkowanych przez firmę Haas modelach centrów pionowych i poziomych stosuje się trzy typy wrzecion. Czym różnią się one od siebie, jak przebiega ich poprawne smarowanie, czy często ulegają uszkodzeniom? Odpowiadamy na te i inne najważniejsze pytania dotyczące wrzecion.

Czytaj dalej >
2015-08-10
Systemy sterowania Haas - wzór dla branży obrabiarkowej

Jesteśmy czwartym największym dostawcą systemów komputerowego sterowania numerycznego na świecie. Przygotowujemy je z myślą o integracji z produkowanymi przez nas obrabiarkami CNC. Dzięki temu, że maszyny Haas pracują u tysięcy klientów na całym świecie (tylko w Polsce używanych jest ponad 2 000 obrabiarek naszej marki), system sterowania Haas ulega stałemu rozwojowi. Jakie korzyści daje Ci obrabiarka z dedykowanym przez jej producenta sterowaniem?

Czytaj dalej >
2015-08-10
Klimatyzatory szafy CNC Haas

Elektronika nadzorująca przebieg całego procesu produkcyjnego jest bardzo wrażliwa na warunki zewnętrzne. Jej wrogiem numer 1 jest wysoka temperatura. Nawet najmniejsze przegrzanie elektronicznych zespołów sterujących może mieć fatalne skutki. Awarie, wydłużenie przerw produkcyjnych czy problemy dostawcze, to tylko kilka możliwych niepożądanych efektów. Nie trzeba wiele - żywotność półprzewodników skraca o połowę podwyższenie temperatury o zaledwie 10°C ponad maksymalną dopuszczalną temperaturę eksploatacji!

Czytaj dalej >
2015-08-04
Wyważarka narzędzi Haimer - klucz do efektywniejszej obróbki

Precyzyjne wyważanie narzędzi do obróbki nigdy nie było tak łatwe! Urządzenia firmy HAIMER są proste w obsłudze, a efekty ich zastosowania dają wymierne oszczędności finansowe.

Czytaj dalej >
2015-08-04
Abplanalp - autoryzowanym dystrybutorem narzędzi Kyocera

Kyocera doceniając profesjonalizm firmy Abplanalp, po raz kolejny potwierdziła autoryzację oficjalnego dystrybutora marki.

Czytaj dalej >
2015-08-04
Sukces na miarę 500 sprzedanych elektrodrążarek serii MV

Większa precyzja, wydajność i możliwości... To nie lista życzeń klientów względem maszyn przyszłości, lecz cechy nowoczesnych elektroerozyjnych wycinarek drutowych serii MV marki Mitsubishi Electric. Na Starym Kontynencie pracuje już aż 500 tych nowoczesnych urządzeń, choć od ich europejskiej premiery na targach AMB w Stuttgarcie minęły dopiero dwa lata.

Czytaj dalej >
2015-08-04
Aprobata Airbusa dla chłodziw Blaser: Vasco 7000 i B-cool 755

Z przyjemnością informujemy, że zaawansowane produkty Blaser Swisslube AG , Vasco 7000 i B-cool 755, otrzymały oficjalną aprobatę firmy Airbus.

Czytaj dalej >