logo Haas Factory Outlet szukaj
Haas Factory Outlet
kontakt z nami

Abplanalp

wyłączny dystrybutor Haas w Europie Środkowo-Wschodniej

ul. Kostrzyńska 36
02-979 Warszawa, Polska
tel.: +48 (22) 379-44-00
tel.: (22) 858-94-78
fax.: (22) 379-44-90
biuro@abplanalp.pl

Aprobata Airbusa dla chłodziw Blaser: Vasco 7000 i B-cool 755

Z przyjemnością informujemy, że zaawansowane produkty Blaser Swisslube AG , Vasco 7000 i B-cool 755, otrzymały oficjalną aprobatę firmy Airbus.

Koncern Airbus, jeden z wiodących światowych producentów samolotów, docenił wieloletnie doświadczenie producenta chłodziw Blaser we współpracy z branżą lotniczą przyznając aprobatę techniczną na nowe produkty.

Klienci pracujący z trudnymi materiałami, jak tytan czy inconel, od dawna doceniają zalety produktów Blaser. Są one połączeniem doskonałych parametrów obróbczych i formuły Liquid Tool, redukującej koszty w procesie produkcyjnym.

Blaser Vasco 7000
Vasco 7000 jest mieszalnym z wodą, niezawierającym chloru, boru, formaldehydu i cynku chłodziwem na bazie estrów olejów roślinnych, charakteryzującym się perfekcyjną wydajnością skrawania. To wysokowydajny produkt, przeznaczony do obróbki skrawaniem trudnych materiałów, takich jak tytan, stopy niklu, chromu czy kobaltu oraz do ciężkiej obróbki żeliwa, stali oraz stopów aluminium. Chłodziwo nadaje się również do szlifowania.

Dzięki właściwościom estrów olejów roślinnych Vasco 7000 zapewnia najwyższą wydajność skrawania również przy wysokich prędkościach obróbki, gwarantując idealną jakość powierzchni nawet przy najtrudniejszych operacjach i materiałach. Wysoka stabilność chłodziwa w twardej wodzie sprawia, że wykazuje ono doskonałą odporność na pienienie. Niskie pienienie jest również gwarantem stabilności procesu obróbczego oraz pozwala stosować chłodziwo nawet przy wysokich ciśnieniach. Vasco 7000 niezwykle łatwo spłukuje się oraz ocieka, co wpływa na jego niskie zużycie oraz podnosi poziom czystości maszyn. Produkt nie zawiera bakteriocydów, dzięki czemu jest doskonale tolerowany dermatologicznie.

Blaser B-Cool 755
Chłodziwo B-Cool 755 jest bez chlorowym, mieszalnym z wodą chłodziwem na bazie oleju mineralnego. To rozwiązanie dedykowane jest obróbce twardych oraz miękkich stopów aluminium, tytanu, żeliwa, stopów na bazie niklu, stali hartowanych oraz stali nierdzewnych. Do jego największych zalet należą m.in. bardzo wysoka stabilność emulsji, a także zapewnianie wysokiej ochrony antykorozyjnej i niskiego zużycia. Dzięki wysokiej stabilności i długiej żywotności chłodziwa obniżeniu ulegają koszty związane z utylizacją. Mała skłonność do pienienia się w twardej i miękkiej wodzie sprawia, że B-Cool 755 doskonale sprawdza się przy dużych prędkościach skrawania i wysokich ciśnieniach. Świetne właściwości spłukujące i zmywalne gwarantują niskie zużycie chłodziwa. Obydwa typy chłodziw dostępne są w formie koncentratu.