Nic nie potwierdza lepiej najwyższej jakości produktu, niż uznanie w oczach klientów – szczególnie tych, z których urządzeń codziennie korzystają tysiące ludzi.

 

Airbus zatwierdza chłodziwa Blaser

 

Mamy przyjemność pochwalić się, iż koncern Airbus, jeden z wiodących światowych producentów samolotów, docenił wieloletnie doświadczenie producenta chłodziw Blaser we współpracy z branżą lotniczą przyznając aprobatę techniczną na nowe produkty.

 

 

Blaser Vasco 7000 to mieszalne z wodą chłodziwo, które nie zawiera chloru, boru, formaldehydu i cynku. To wysokowydajny produkt, przeznaczony do obróbki skrawaniem trudnych materiałów, takich jak tytan, stopy niklu, chromu czy kobaltu oraz do ciężkiej obróbki żeliwa, stali oraz stopów aluminium.

 

 

Dzięki właściwościom estrów olejów roślinnych Vasco 7000 zapewnia najwyższą wydajność skrawania również przy wysokich prędkościach obróbki, gwarantując idealną jakość powierzchni nawet przy najtrudniejszych operacjach i materiałach. Wysoka stabilność chłodziwa w twardej wodzie sprawia, że wykazuje ono doskonałą odporność na pienienie. Niskie pienienie jest również gwarantem stabilności procesu obróbczego oraz pozwala stosować chłodziwo nawet przy wysokich ciśnieniach. Vasco 7000 niezwykle łatwo spłukuje się oraz ocieka, co wpływa na jego niskie zużycie oraz podnosi poziom czystości maszyn. Produkt nie zawiera bakteriocydów, dzięki czemu jest doskonale tolerowany dermatologicznie.

 

 

Chłodziwa Blaser z liquidTool

 

Z kolei Blaser B-Cool 755 jest mieszalnym z wodą chłodziwem na bazie oleju mineralnego. To rozwiązanie dedykowane jest obróbce twardych oraz miękkich stopów aluminium, tytanu, żeliwa, stopów na bazie niklu, stali hartowanych oraz stali nierdzewnych. Do jego największych zalet należą m.in. bardzo wysoka stabilność emulsji, a także zapewnianie wysokiej ochrony antykorozyjnej i niskiego zużycia. Dzięki wysokiej stabilności i długiej żywotności chłodziwa obniżeniu ulegają koszty związane z utylizacją. Mała skłonność do pienienia się w twardej i miękkiej wodzie sprawia, że B-Cool 755 doskonale sprawdza się przy dużych prędkościach skrawania i wysokich ciśnieniach. Świetne właściwości spłukujące i zmywalne gwarantują niskie zużycie chłodziwa.

 

Obydwa typy chłodziw dostępne są w formie koncentratu. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.Abplanalp.pl oraz www.AbplanalpTools.pl.