cabcool

 

Gorące i lepkie środowisko może być dla jednych warsztatów rzadkością, a dla innych codziennością. Wszystko zależy od miejsca i pory roku. Dla niektórych właścicieli maszyn Haas jest to jednak problem całoroczny. Skutkiem jest nie tylko niekomfortowa sytuacja dla ludzi – wysoka temperatura w warsztacie oznacza wyższy poziom ciepła w szafce panelu sterowania maszyny. Wysoka temperatura może skrócić żywotność wielu elektrycznych podzespołów. Ochładzanie elektronicznych elementów szafki redukuje wiele problemów i wydłuża żywotność podzespołów. Ale jak to osiągnąć?

 

W przypadku większości warsztatów centralna klimatyzacja okazuje się niepraktyczna. Odwiecznym rozwiązaniem jest otwarcie drzwiczek do szafki panelu sterowania i skierowanie na nią wentylatora, lecz nie jest to dobre rozwiązanie. Zostawianie otwartej szafki sprawia, że wentylator wdmuchuje gorące, brudne i wilgotne powietrze bezpośrednio do układów elektronicznych, a takie chłodzenie daje w najlepszym przypadku minimalny efekt.

 

Kluczowe funkcje

  • Dodaje system klimatyzacji do chłodzenia szafki panelu sterowania
  • Utrzymuje temperaturę w szafce na poziomie niższym o ~ 20°F (7°C)
  • Klimatyzator jest zasilany przez układ sterowania
  • Klimatyzator wystaje na odległość ~ 305 mm od powierzchni drzwiczek
    Nie wymaga zmian w zakresie otwierania się drzwiczek
  • Nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania
  • Dostępny we wszystkich regionach
  • Opcja fabryczna przy zakupie maszyny (ostateczna instalacja klimatyzatora na miejscu)
  • Opcja instalacji w terenie obejmuje wymianę drzwiczek do szafki panelu sterowania oraz montaż klimatyzatora, okablowania i sprzętu. Instalacja wymaga udziału dwóch osób i zajmuje poniżej 30 minut.

 

Proste i niedrogie rozwiązanie

Zapomnij o wentylatorze

Mamy proste i niedrogie rozwiązanie. Układ chłodzenia szafki panelu sterowania obrabiarką CNC od Haas stanowi w pełni zintegrowany system klimatyzacji dla urządzeń Haas. Zapewnia on niezawodne chłodzenie układów sterowania Haas, co pozwala uniknąć przestojów spowodowanych przegrzaniem, zanieczyszczeniem lub nadmierną ilością smaru. Utrzymywanie niskiej temperatury podzespołów elektronicznych w szafkach poprawia ich niezawodność i przedłuża ich żywotność. CabCool firmy Haas to opcja fabryczna montowana bezpośrednio do drzwiczek szafki panelu sterowania. Klimatyzator jest dostarczany osobno, a jego instalację przeprowadza lokalny fabryczny salon sprzedaży Haas. CabCool nadaje się tylko dla maszyn trójfazowych, lecz nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania.

 

UWAGA: Istnieje możliwość dołączenia CabCool do istniejącej maszyny trójfazowej od Haas, jeżeli została ona wyprodukowana po 2007 r. Opcja instalacji u klienta obejmuje zmodyfikowane drzwiczki do szafki panelu sterowania, klimatyzator, okablowanie i sprzęt oraz jest identyczna jak system instalowany fabrycznie.
cabcool6