Do niedawna mocowanie termokurczliwe uchodziło za rozwiązanie raczej ekskluzywne, przeznaczone dla zamożniejszego portfela klientów.

 

Dziś, po kilku latach adaptacji na rynku stacje, a także uchwyty narzędziowe do mocowania termokurczliwego zyskują coraz większe grono sympatyków.

 

Spośród wielu zalet, takich jak m.in. najwyższa powtarzalność mocowania, a co za tym idzie również minimalne bicie promieniowe, prosta i szybka wymiana narzędzi i smukły kształt uchwytu, oprawki termokurczliwe zyskują coraz większą rzeszę fanów zajmujących się wysokowydajną obróbką.

 

power_camp_haimer_s

Światowy standard mocowania dla wysokowydajnej obróbki.

  • najwyższa powtarzalność mocowania
  • minimalne bicie promieniowe
  • prosta i szybka wymiana narzędzi

Wyżej wymienione zalety w zasadniczy sposób przyczyniają się do osiągania wyższej precyzji, a także jakości obrabianej powierzchni a co więcej, w szerszej perspektywie są bardziej ekonomiczne od innych, alternatywnych uchwytów narzędziowych.

 

Stacja Power Clamp Economic NG wyposażona w cewkę nowej generacji wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów przy zachowaniu rozsądnej ceny. Zakres mocowania narzędzi w przedziale 03-32 mm, zarówno dla narzędzi ze stali szybkotnącej, jak i węglików spiekanych, w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem sterującym powoduje, że używanie uchwytów termokurczliwych staje się łatwe i przyjemne.

 

Płynna regulacja średnicy mocowanego narzędzia, eliminuje konieczność wymiany dysków oporowych, a software sterujący pracą cewki dobiera optymalne czasy grzania dla wszystkich typów uchwytów termokurczliwych. Uzupełnieniem wyposażenia jest unikatowy (brak kontaktu pomiędzy cieczą, a oprawką) system chłodzenia, pozwalający na schłodzenie oprawek w czasie krótszym niż 1 minuta.

 

Narzędzia mocowane są szybko, pewnie i powtarzalnie. Zwiększamy produktywność, ograniczając czas przygotowania narzędzi do produkcji.

 

 

 

O szczegóły pytaj naszych doradców technicznych.