Większa precyzja, wydajność i możliwości… To nie lista życzeń klientów względem maszyn przyszłości, lecz cechy nowoczesnych elektroerozyjnych wycinarek drutowych serii MV marki Mitsubishi Electric. Na Starym Kontynencie pracuje już aż 500 tych nowoczesnych urządzeń, choć od ich europejskiej premiery na targach AMB w Stuttgarcie minęły dopiero dwa lata.

 

Elektrodrążarka EDM Mitsubishi Electric

 

Realizacja oczekiwań

 

Modele MV elektrodrążarek Mitsubishi opracowano z myślą o szerokiej grupie potencjalnych odbiorców, których produkcja staje się coraz bardziej wyspecjalizowana. Maszyny te dedykowane są przede wszystkim dostawcom części samochodowych, producentom metalowych komponentów oraz sprzętu medycznego. Oferują im zwiększoną efektywność wszystkich parametrów: od precyzji wykonywania detali po energooszczędność. Dodatkowo urządzenia generują wartość dodaną dla firmy poprzez oszczędne wykorzystanie surowców, co wpływa na zmniejszenie kosztów produkcji, zwiększenie wydajności, krótsze czasy realizacji przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko naturalne.

 

Nowe, wielozadaniowe wycinarki drutowe serii MV oferują tak znakomity stosunek jakości do ceny, że inwestycja w nie zwraca się w najkrótszym możliwym czasie.

 

Maksymalna wydajność i oszczędność materiałów

 

Dzięki znacznemu spadkowi poboru mocy oraz ograniczeniu zużycia materiałów eksploatacyjnych, modele MV elektrodrążarek są do 42% tańsze w użytkowaniu niż tradycyjne modele. Oszczędności mogą wynikać z mniejszego zużycia drutu, filtrów, żywic i innych materiałów eksploatacyjnych. Zostały one bowiem zaprojektowane tak, by maksymalnie wydłużyć trwałość części maszyny – wszystko po to, aby chronić środowisko i redukować wydatki.

 

Swój wkład w ekonomię pracy mają również innowacyjne silniki tubowe. Dzięki temu rewolucyjnemu rozwiązaniu urządzenia zostały wyposażone w jednostkę napędową o niezwykłej czułości, wolną od zjawiska coggingu. Zaopatrzono je również w nowoczesny, optyczny system służący do przesyłania danych do jednostki napędowej za pomocą kabli światłowodowych.

 

System automatycznego nawlekania drutu

 

Wszystko szybko i wydajnie, aby zapewnić jak najlepsze wyniki obróbki.

 

Inteligentny system AT

 

Jeszcze lepszą efektywność działania zapewnia nowy system automatycznego nawlekania drutu. Niezależnie od zadania – nawlekanie wtórne, w szczelinie czy po zerwaniu drutu w otworze startowym – inteligentny system AT jest gotowy do pomocy. Wszechstronność użycia i skuteczność nawlekania ustala nowe standardy bez względu na to, czy stosujemy system „jet stream” z aktywną strugą wody, czy też nawlekanie bez strugi wody.

 

Jet stream w obrabiarkach

 

Programowanie i komunikacja

 

Firma Mitsubishi jeszcze bardziej usprawniła komfort korzystania ze sterowania Advance. Uproszczenie procesu programowania oraz doboru parametrów technologicznych pozwala na osiągnięcie podobnych wyników w znacznie krótszym czasie.

 

System mcAnywhere Control

 

Zdalne sterowanie i diagnostyka przez Internet to funkcje znane z poprzednich modeli wycinarek drutowych firmy Mitsubishi Electric. Prosty w obsłudze z poziomu iPada system mcAnywhere Control znalazł się również w modelach MV. Dodatkowo maszyny są zdolne do samodzielnego działania – na żądanie wysyłają wiadomość tekstową opisującą ich stan. Funkcja ta, zwana mcAnywhere Contact, standardowo wspierana jest przez iPhone.

 

Pakiet precyzyjnego wykańczania

 

Zróżnicowane aplikacje, wykorzystanie różnych materiałów, zmienne priorytety oraz stale zmieniające się warunki pracy – zintegrowany system generatora charakterystyczny dla serii MV pozwala sprostać wszystkim zadaniom stawianym elektroerozyjnym wycinarkom drutowym. W połączeniu z ulepszonymi systemami kontroli iskry oraz modyfikacjami technicznymi pozwala on na uzyskanie znacznie większej stabilności procesu elektroerozji.

 

Elektroerozyjne wycinarki drutowe

 

Zwiększeniu uległy również wszystkie parametry robocze. Ulepszenia nie ominęły systemu strumienia płuczącego – przeprowadzono dogłębną analizę w różnorodnych warunkach, skutkiem czego było dokonanie niewielkich usprawnień, które miały pozytywny wpływ na wydajność pracy elektrodrążarki. Co ważne, inteligentny układ sterujący sprawia, że zmiana parametrów technologicznych jest bardzo prosta.

 

Posiadasz wymagające kalibracji obrabiarki, lecz nie chcesz inwestować w sprzęt do pomiarów? Skorzystaj z naszej oferty – wypełnij formularz kontaktowy, a my zaproponujemy Ci najbliższy termin przyjazdu naszego technika i najkorzystniejszą cenę usługi.