Jesteśmy czwartym największym dostawcą systemów komputerowego sterowania numerycznego na świecie. Przygotowujemy je z myślą o integracji z produkowanymi przez nas obrabiarkami CNC. Dzięki temu, że maszyny Haas pracują u tysięcy klientów na całym świecie (tylko w Polsce używanych jest ponad 2 000 obrabiarek naszej marki), system sterowania Haas ulega stałemu rozwojowi. Jakie korzyści daje Ci obrabiarka z dedykowanym przez jej producenta sterowaniem?

 

Ppanel sterowania Haas

 

Prosta obsługa

 

Nasi Klienci potwierdzają, że solidne i niezawodne systemy sterowania Haas wyróżniają się szczególną łatwością obsługi. Szybkie ustawianie przesunięć narzędzi i przesunięć roboczych oraz możliwość wykorzystania gotowych cykli obróbczych sprawiają, że programowanie obrabiarek Haas jest proste, co również przekłada się na precyzję i komfort pracy samych operatorów.

 

Ekonomia skali

 

Efekt ekonomii skali wskazuje jednoznacznie, że dzięki rocznej produkcji ponad 13 000 obrabiarek CNC Haas oraz dedykowanych im systemów sterownia tej amerykańskiej marki, cena maszyny jest niższa niż w przypadku innych wytwórców.

 

Cykle obróbcze

 

Łatwe programowanie z importem DXF

 

Haas Intuitive Programming System (IPS) jest systemem, który pozwala na szybkie i łatwe programowanie obrabiarki nawet bez znajomości kodów G. System IPS obejmuje funkcję importu DXF, która pozwala programiście na zaimportowanie istniejącego pliku DXF 2D do systemu sterowania i wykorzystanie tej geometrii do generowania ścieżek narzędziowych. Ścieżki te mogą następnie zostać wykorzystane do generowania kodów G. System IPS wyróżnia się bez wątpienia również tym, że ma wbudowane gotowe cykle obróbcze.

 

Zestaw sond bezkablowy do pomiaru narzędzi na promieniu i długości, do pomiaru i ustawiania detali wraz z cyklami pomiarowymi

 

Zintegrowane sondy

 

System sterowania Haas w połączeniu z bezprzewodowym, w pełni zintegrowanym oraz intuicyjnym systemem sond jest jednym z najlepszych pakietów w branży. Służy on łatwej konfiguracji obrabiarek, wykonywaniu szybkich pomiarów części i narzędzi podczas pracy. Co najważniejsze, wszystkie zalety systemu sond zyskujesz bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Optymalizacja funkcji

 

Rozwiązanie Haas Program Optimizer umożliwia operatorowi zmiany prędkości wrzeciona, prędkości posuwu osi, ustawienie programowanej dyszy chłodziwa (P-cool) bezpośrednio podczas wykonywania programu. Po zakończeniu operacji zmodyfikowane wiersze są podświetlane, a zmiany można zapisać na stałe lub powrócić do oryginalnych wartości.

 

Zmiana wielu funkcji

 

W większości obrabiarek kółka elektryczne wykorzystuje się tylko do przesuwania osi. Jednak w przypadku obrabiarek Haas mogą być one używane także w innych trybach, np. jako kursor przyspieszający edycję w programie, do przesterowanie prędkości wrzeciona i posuwu, do przeglądania przesunięć, parametrów itp.

 

Kółko elektroniczne Haas

 

Obróbka wysokoobrotowa

 

Większe prędkości posuwu i bardziej złożone ścieżki narzędzia bez przeciążania lub przestojów obrabiarki – wszystkie te możliwości zapewnia opcja wysokoobrotowej obróbki oferowana przez firmę Haas. Wykorzystując algorytm ruchu nazywany „przyspieszeniem przez interpolacją” w połączeniu z pełnym odczytem wierszy do przodu, opcja HSM pozwala na uzyskanie posuwu dla frezowania skomplikowanych przejść do 30,5 m/min, bez ryzyka zniekształcenia zaprojektowanej ścieżki. Pozwala to znacznie skrócić czas cykli, poprawić dokładność obróbki i zapewnić bardziej płynny ruch narzędzia.

 

Łączność i zapis danych

 

Wczytywanie programów i przesyłanie danych we wszystkich systemach sterownia Haas odbywa się za pomocą standardowo wbudowanych portów USB. Dodatkowo systemy sterowania firmy Haas oferują również rozszerzone możliwości łączności dzięki opcjonalnej karcie sieciowej. Pozwala ona na łatwe zintegrowanie warsztatu z komputerami wyposażonymi w oprogramowanie CAD/CAM oraz z centrami obróbkowymi, na których przeprowadzana jest obróbka.

 

Bierzemy na siebie odpowiedzialność

 

Naszym priorytetem jest zapewnienie solidnego, niezawodnego systemu sterowania, idealnie zintegrowanego z maszyną. Dzięki temu, że tworzymy autorskie programy do sterowania CNC eliminujemy podwójną odpowiedzialność – jeden inżynier firmy Haas serwisuje bowiem obrabiarkę i system. Decydując się na wybór naszej marki nawiązujesz kontakt z firmą, która bierze odpowiedzialność za całą maszynę.

 

Wypróbuj przed zakupem

 

Masz wątpliwości, czy zakup wyposażenia opcjonalnego do obrabiarki CNC będzie rzeczywiście opłacalny i przydatny? Firma Haas daje Ci możliwości przekonania się o tym przez 200 godzin pracy obrabiarki jeszcze przed nabyciem określonego wyposażenia opcjonalnego. Gwintowanie na sztywno, High Speed Machining, makra itp. – to opcje, które naszym zdaniem każdy Klient powinien mieć szansę wykorzystać, by przekonać się o słuszności przyszłej inwestycji.

 

Szkolimy i dzielimy się pasją

 

Dzięki sieci Centrów Edukacji Technicznej Haas (HTEC), każdego roku ponad 40 000 uczniów szkoli się w obsłudze obrabiarek Haas i systemu sterowania Haas. Wyznaczamy standardy w zakresie edukacji w dziedzinie obróbki CNC – maszyny i symulatory sterowania firmy Haas znajdują się bowiem w ponad 2 000 szkołach na całym świecie, gdzie służą do celów edukacyjnych, badawczych i rozwojowych. W Polsce jest ponad 130 obrabiarek Haas w szkołach i na uczelniach wyższych, na których kształcą się przyszli operatorzy.