nakamura

 

Wielozadaniowe centra tokarskie ze skrętnymi głowicami frezarskimi i magazynami nawet na 120 narzędzi łączą w sobie japońską precyzję wykonania i doskonałe parametry pracy, zapewniając optymalną produktywność. Nowa seria najwyższej klasy tokarek uzupełniła
kompleksową ofertę firmy Abplanalp.

 

Wysoka sztywność, zaawansowane konstrukcje, jednolite masywne korpusy i podwójna ochrona antykolizyjna w standardzie – to niezastąpione atuty specjalistycznych serii tokarek firmy Nakamura-Tome. W marcu 2017 r. Abplanalp został wyłącznym dystrybutorem japońskiej firmy w Polsce, co pozwoliło wzbogacić portfolio o wielozadaniowe centra tokarskie przeznaczone do wymagających aplikacji.

 

abplanalp_nakamura

 

Wielkie możliwości
Maszyny produkowane przez japońskiego eksperta w dziedzinie tokarek wielowrzecionowych i wielogłowicowych zapewniają nie tylko wysoką wydajność pracy, ale też doskonałą jakość i dokładność otrzymywanych detali. Na przykład zaawansowane funkcje modelu NTRX-300/300L z serii tokarek ATC ze skrętną głowicą frezującą i magazynem narzędzi pozwoliły na prawdziwą ewolucję procesu automatyzacji obróbki. Maszyny te, zapewniające długość toczenia nawet do 1600 mm, oferują niemal nieograniczone możliwości obróbcze w jednym zamocowaniu.

 

Kompaktowe i wydajne
Ciekawą nowością w ofercie trzygłowicowych obrabiarek narzędziowych z osiami Y serii NTY3 są modele NTY3-100/150. Ich podstawowy atut to wielkie możliwości obróbcze przy kompaktowych rozmiarach. Niezawodny oręż w wymagającej obróbce stanowi seria dwugłowicowych centrów tokarskich WY, której modele wyposażono w silniki o dużych mocach, cechujące się wysokim momentem obrotowym, co pozwala na wydajną pracę tokarek.

 

Seria WT z kolei to wielozadaniowe maszyny z dwoma głowicami narzędziowymi, których największym atutem jest duża wszechstronność zastosowań. Uniwersalne tokarki WT-250II oraz WT300II znakomicie sprawdzają się w przypadku małych i dużych serii, pozwalają uzyskać najwyższą sztywność obróbki dzięki prowadnicom ślizgowym we wszystkich osiach.

 

Na serię SC składają się mocne tokarki ze skośnym łożem oraz prowadnicami ślizgowymi z jedną głowicą narzędziową, idealnie nadające się do ciężkich zadań obróbczych. Obrabiarki dostępne są z dwoma typami głowic: 12- oraz 15-pozycyjnymi. Głowice 12-pozycyjne mają możliwość ustawiania pozycji połówkowych, co pozwala na założenie aż 24 narzędzi na jednej głowicy. Wszystkie maszyny z serii WY oferują duże możliwości obróbcze. Do trudnej, wymagającej obróbki szczególnie polecany jest model WY 250/250L z silnikiem o dużej mocy i wysokim momencie obrotowym.

 

abplanalp_nakamura1

 

Wsparcie w wyborze
Jedną z najważniejszych kwestii przesądzających o udanej inwestycji w urządzenia obróbcze jest identyfikacja potrzeb produkcyjnych zakładu i dobór odpowiednich do nich maszyn. Z tego względu Abplanalp zapewnia swoim klientom specjalistyczne wsparcie technologiczne na każdym etapie produkcji, które pozwala na optymalizację procesu wytwórczego i finalnie obniża koszty wyrobu.

 

Firma Abplanalp jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce japońskich firm Nakamura-Tome, Nomura i Kitamura. Jako jedna z największych firm w Europie Środkowej od 40 lat dostarcza nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali. Więcej informacji na stronie: www.abplanalp.pl