Precyzyjne wyważanie narzędzi do obróbki nigdy nie było tak łatwe! Urządzenia firmy HAIMER są proste w obsłudze, a efekty ich zastosowania dają wymierne oszczędności finansowe.

 

Precyzja, wysoka szybkość i trwałość to kluczowe cechy współczesnych obrabiarek. Główną rolę w zapewnieniu lepszej pracy maszyn odgrywają jednak dokładnie wyważone narzędzia, uchwyty narzędziowe oraz niezawodne wrzeciona.

 

Testy wskazują, że godzina pracy niewyważonym narzędziem skraca żywotność wrzeciona o cztery godziny, co po upływie kwartału może wymusić, nawet o rok wcześniejszą konieczność jego regeneracji lub wymiany. Dodatkowo trzeba liczyć się z kilkudniowym przestojem maszyny, co w przypadku ciągłej produkcji jest ogromnym problemem (i oczywiście kosztem).

Wyważarka Haimer

Skutecznym rozwiązaniem problemu jest zakup wyważarki HAIMER, która zapobiega powstawaniu szkodliwej wibracji i zwiększeniu drgań wrzeciona. Dodatkowo, wydłuża żywotność narzędzi i poprawia wydajność skrawania. Mimo ciągłego wzrostu prędkości obróbki, wyważarka zapewnia wysoką jakość i ochronę powierzchni narzędzia oraz obrabianego detalu.

 

HAIMER to rozwiązanie na ciągły wzrost standardów standardów produkcyjnych. Niezależnie od profilu produkcyjnego wszyscy chcemy wytwarzać: szybciej, taniej i lepiej. Wyważarki są stosowane do produkcji form, w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym oraz w każdym procesie wymagającym wysokich parametrów skrawania. Urządzenia te polecane są przy obsłudze frezarek szybkoobrotowych i HSC oraz dla producentów narzędzi, oprawek, tarcz szlifierskich i części obracających się.

 

Maszyny HAIMER są konstruowane, aby zagwarantować niższe koszty produkcji. Jak pokazują badania, roczna oszczędność na maszynę dzięki wyważaniu może wynieść nawet 20 480 € przy pracy zakładu na jedną zmianę! Jest to możliwe poprzez wydłużenie żywotności wrzeciona o 100% (2 880 €), zwiększeniu wydajności skrawania o 10% (16 000 €) oraz wydłużeniu życia narzędzi o 10% (1 600 €).

 

Abplanalp jest certyfikowanym dealerem wyważarek HAIMER w Polsce – jesteśmy jedyną firmą w kraju, która zatrudnia dwóch inżynierów z autoryzacją HAIMER do instalacji urządzenia.