Co oznacza ta ikona? - porada dnia

Co oznacza ta ikona? - porada dnia

Podczas obsługi obrabiarki sterowanej numerycznie, nieustannie otrzymujesz informacje w formie graficznej poprzez ikony wyświetlane na sterowniku. Bardzo staraliśmy się, żeby znaczenie tych ikon było oczywiste. Ale mogłeś też trafić na ikony, które dały Ci do myślenia. W dzisiejszej poradzie wyjaśnimy jak możesz szybko znaleźć znaczenie wszystkich ikon sterowania.

 

Przyzwyczailiśmy się do ikon na niemal każdym używanym urządzeniu, począwszy od telefonów, poprzez lodówki, a skończywszy na samochodach.

Tak samo jest z naszymi maszynami Haas. Ikony są przydatne. Możesz domyślić się znaczenia większości ikon sterowania bez żadnego wysiłku, ale jeżeli zdarzy Ci się utknąć próbując odnaleźć znaczenie jakiejś ikony, pomoc jest w zasięgu jednego naciśnięcia guzika.

Jeżeli pracujesz na maszynie Haasa ze Sterowaniem Nowej Generacji, jedyne co musisz zrobić to nacisnąć klawisz "HELP" i wybrać zakładkę "aktywne ikony". Panel pokaże Ci definicje wszystkich aktualnie wyświetlanych ikon. Możesz też wyświetlić listę wszystkich ikon, które mogą pojawić się na sterowniku. Aby to zrobić, naciśnij klawisz "HELP", a następnie wybierz zakładkę "ikony sterownika".

Lista ikon, zarówno dla klasycznych paneli sterowania jak i tych z nowej generacji, jest również dostępna na naszej stronie internetowej haascnc.com. Wejdź na stronę i wyszukaj „ikony”, a znajdziesz tam kompletny przewodnik po ikonach.