Generacja Nexx - historia sukcesu klienta Haas

Generacja Nexx - historia sukcesu klienta Haas

Dziś chcielibyśmy podzielić się historią jednego z naszych klientów. Helder Loureiro to założyciel i szef portugalskiej firmy Nexx Helmets- najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się manufaktury kasków motocyklowych.

 

Tak mówi o swoim sukcesie: "Design jest dla nas ogromnie istotny. Mamy swój własny styl, który czyni nas rozpoznawalnymi. Działamy w branży, w której ważna jest pasja- bez niej bylibyśmy tylko jednymi z wielu. Jako motocyklista bardzo się cieszę, że mogę się tym zajmować. Kiedyś pracowałem w innej wytwórni kasków motocyklowych, ale w pewnym momencie postanowiłem zrezygnować i przy pomocy inwestorów założyłem Nexx Helmets. Od początku naszym celem było zbudowanie solidnej marki. Nasze kaski powstają w dużej mierze z włókna węglowego. Dbamy o wzornictwo i innowację, tworzymy własny styl, który wyróżnia się na tle innych."

Zarówno on, jak i dyrektor ds. wzornictwa - Luís Da Fonte zgadzają się, że wielką rolę w rozwoju Nexx Helmets odegrała frezarka Haas VF-2, wykorzystywana do produkcji części do prototypów nowych modeli.

"Każdy nasz projekt zaczyna się od ręcznego szkicu, który następnie przenoszony jest do komputera. Następnie tworzymy model aby przeanalizować właściwości nowego pomysłu. Później powstaje prototyp danego modelu. To bardzo ważne - możliwość samodzielnego tworzenia prototypu to warunek konieczny powstania dobrego projektu w krótkim czasie. Maszyna Haas idealnie się tu sprawdza, gdyż pozwala nie tylko na bardzo praktyczne "szybkie prototypowanie", ale także na tworzenie aluminiowych i stalowych form. Zanim ją zakupiliśmy było o wiele trudniej - duża część pracy wykonywana była poza naszą firmą. Zajmowało to o wiele więcej czasu i mieliśmy znacznie mniejszą kontrolę nad całym procesem. Teraz w każdej chwili możemy wprowadzać poprawki, a do tego nasza produkcja jest całkowicie dyskretna. Maszyna Haasa sprawia, że w ciągu dwóch miesięcy możemy stworzyć kompletny prototyp nowego pomysłu zupełnie od zera, nie wychodząc poza mury firmy. To pozwala w pełni rozwinąć naszą kreatywność." - mówi Da Fonte.Abplanalp może Cię informować o atrakcyjnych ofertach i promocjach, czy wyrażasz zgodę?

Nie, dziękuję

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.