AccutexNiezawodny sprzęt dla Twojego warsztatu

 

 

Elektrodrążarki Accutex

Obrabiarki Accutex

Marka Accutex w swojej ofercie posiada elektrodrążarki wgłębne, przebijarki oraz wycinarki drutowe.

Wiertarki erozyjne (przebijarki do otworów) Accutex znalazły zastosowanie w zakładach narzędziowych jako maszyny wspomagające, przy wykonywaniu otworów w twardych stalach, węgliku spiekanym oraz przy wierceniu bardzo głębokich otworów o małych średnicach. Stały rozwój technologii gwarantuje wiercenie otworów począwszy od 0,1 mm. Górna granica średnicy otworu z uwagi na niewielką moc generatora to 6,3 mm.

Elektrodrążarki wgłębne Accutex serii AMNC to ekonomiczne rozwiązanie dla zakładów narzędziowych wykorzystujących Elektrodrążarki wgłębne w procesie wytwórczym narzędzi i form. Nowoczesna konstrukcja generatora w połączeniu ze sterowaniem Heidenhain gwarantują łatwość obsługi i duże możliwości obróbcze. Drążarki możemy doposażyć na życzenie klienta w oś C, magazyn elektrod, zgodnie z zasadą "nie płac za coś czego nie wykorzystasz".
Maszyny występują również ze sterowaniem ZNC.
Korpus maszyny wykonany z żeliwa, odpuszczany i sezonowany gwarantuje dużą sztywność konstrukcji i dobre tłumienie drgań. Począwszy od modelu AMNC60 maszyny posiadają stały stół. Nieruchoma konstrukcja zapewnia dużą nośność stołu.

Wycinarki drutowe Accutex serii AU znalazły zastosowanie przede wszystkim w zakładach narzędziowych przy wycinaniu elementów narzędzi, wykrojników jak i form. Obrabiarki serii AU charakteryzuje prosta, intuicyjna obsługa i niski koszt eksploatacyjny. System operacyjny Windows z dotykowym kolorowym ekranem, menu w języku polskim w połączeniu z bogatym wyposażeniem seryjnym obejmującym automatyczne nawlekanie drutu, chłodziarkę dielektryka, liniały optyczne mają wpływ na stabilną, bezobsługową pracę. Adaptacja maszyny do nowych zadań jest niezwykle prosta dzięki odpowiednio skonfigurowanym funkcją pomiaru detalu i wykorzystaniu prostych algorytmów doboru technologii.
Do komunikacji z maszyną mamy do dyspozycji kartę sieciową i dwa porty USB.