MitsubishiNiezawodny sprzęt dla Twojego warsztatu

 

 

Elektrodrążarki Mitsubishi

Obrabiarki CNC Mitsubishi

Kluczowe w rozwoju produktów firmy MITSUBISHI ELECTRIC jest konsekwentne dążenie do unifikacji systemów sterowania dla obu typów obróbki elektroiskrowej; drążenia wgłębnego i wycinania drutowego. Jedno sterowanie, jedna filozofia to myśl, którą kierowali się inżynierowie Mitsubishi adaptując system Advance do drążarek wgłębnych serii EA. Prosta obsługa to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych zalet w obrabiarkach CNC w tym także elektroiskrowych.

W sterowniku Mitsubishi M700 Advance zaadoptowano szereg algorytmów ułatwiających programowanie począwszy od systemów eksperckich E.S.P.E.R. ułatwiających dobór optymalnych parametrów drążenia na możliwości importu brył 3D typu Parasolid skończywszy. Ta ostatnia funkcja dała nieograniczone możliwości przeprowadzania symulacji, sprawdzania poprawności obróbki. Łącznie z modelem 3D elementu drążonego jesteśmy w stanie zaimportować modele elektrod.

Dużą poprawę obserwujemy przy drążeniu trudnych, głębokich żeber elektrodami grafitowymi. Pomocne w tym przypadku okazało się zwiększenie prędkości odskoku w osi Z oraz nowej konstrukcji generator V produkcji Mitsubishi. Skrócenie czasu drążenia, poprawa jakości powierzchni oraz znaczące zmniejszenie zużycia elektrod, to najważniejsze z otrzymanych zalet.