O firmieNiezawodny sprzęt dla Twojego warsztatu

Abplanalp

Lider kompleksowych rozwiązań technologicznych

Abplanalp Sp z o.o. to jedna z największych firm w Europie Środkowej od 42 lat dostarczająca nowoczesne technologie światowych producentów w zakresie obróbki metali. Dostarczamy rozwiązania technologiczne gwarantujące przewagę konkurencyjną naszym partnerom biznesowym. Wieloletnia obecność na rynkach, współpraca z wiodącymi producentami obrabiarek, ogromne doświadczenie, kompleksowa oferta i wsparcie technologiczne, a przede wszystkim identyfikacja potrzeb Klienta stanowią o wyjątkowości naszych usług.

 

Wizja

Wizją Abplanalp jest bycie liderem kompleksowych rozwiązań technologicznych w Polsce.Za tą wizją stoi gama produktów światowej klasy, doradztwo w zakresie doboru optymalnej technologii oraz sposobu finansowania inwestycji dla indywidualnych potrzeb Klienta. Całość oferty dopełniają szkolenia oraz obsługa serwisowa.

 

Misja

Naszą Misją jest zapewnianie najwyższych standardów obsługi oraz dostarczanie kompleksowych rozwiązań technologicznych gwarantujących przewagę konkurencyjną naszym partnerom biznesowym.

Wartości

Filarami pozwalającymi realizować założoną misję są wartości jakie oferujemy naszym Klientom: profesjonalizm, praca zespołowa, innowacyjność, zaangażowanie i lojalność

 
 

Historia firmy

Już od 42 lat wpieramy europejski przemysł. Abplanalp to ponad 40-letnia historia rozwijania idei szwajcarskiego przedsiębiorcy i biznesmena Hansa Abplanalp, który w końcu lat siedemdziesiątych, w Szwajcarii u podnóża Alp zakłada Abplanalp Engineering - firmę produkującą obrabiarki oraz dystrybuującą obrabiarki innych producentów. Szwajcarska firma Abplanalp jako jedna z pierwszych weszła na polski rynek i za pośrednictwem PHZ Transpol rozpoczęła swoją działalność.

Wkrótce powstaje oddział Abplanalp Engineering w Polsce, który poszerza ofertę firmy o części zamienne oraz usługi serwisowe. Kolejne lata to czas transformacji w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, które przyniosły rozwój sieci biur, kolejno w Mińsku, Kijowie, na Zaporożu i w Doniecku.

Ogromne zapotrzebowanie na usługi Abplanalp Engineering zadecydowało o utworzeniu kolejnych oddziałów firmy w Moskwie, a później również na Uralu w Jakaterinburgu, na Syberii w Nowosybirsku i na południu Rosji w Togliatti.

Przełomowym okazał się rok 1992, kiedy to szwajcarski oddział Abplanalp Engineering działający w Polsce został przekształcony w niezależną polską Firmę Abplanalp, która przejęła w całości działalność swojego poprzednika. Dynamiczny rozwój firmy w kolejnych latach to obsługa rynków w Środkowej Azji za pośrednictwem oddziału w Uzbekistanie oraz obecność na rynkach nadbałtyckich i kolejne inwestycje, których efektem było utworzenie Abplanalp Estonia i Abplanalp Wilno.

1977
 
Hans Abplanalp zakłada firmę Abplanalp Engineering w Szwajcarii i rozpoczyna sprzedaż obrabiarek w Polsce przez PHZ Transpol
Powstaje oddział firmy Abplanalp Engineering w Polsce
 
1984
1989
 
Powstaje biuro i Centrum Demonstracyjne w Mińsku (Białoruś)
Powstaje biuro w Moskwie (Rosja)
 
1990
1991
 
Powstaje biuro w Kijowie (Ukraina)
Powstaje polska firma Abplanalp Consulting i przejmuje działalność oddziału Abplanalp Engineering w Polsce
 
1992
1993
 
Otwarcie biura w Taszkiencie - Uzbekistan, Kazachstan
Początek działalności na Litwie, Łotwie i Estonii, otwarcie biura w Wilnie
 
1995
2002
 
Zakończenie działalności w Rosji i na Białorusi
Powstaje samodzielna firma Abplanalp Estonia dla rynku Estonii
 
2003
2009
 
Przeprowadzka do nowej siedziby Abplanalp przy ul. Kostrzyńskiej 36
Otwarcie centrum technicznego Haas Factory Outlet w Rzeszowie
 
2013
2014
 
Otwarcie Centrów Demonstracyjno-Sprzedażowych w Zabrzu, Solcu Kujawskim, Stargardzie oraz Rydze (Łotwa)
Otwarcie Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowego w Legnicy
 
2016
2017
 
Otwarcie Centrum Demonstracyjno-Sprzedażowego w Gdańsku i Bydgoszczy