Partnerzy w branżyNiezawodny sprzęt dla Twojego warsztatu

Firmy, z którymi współpracujemy

;

Dolina Lotnicza Rzeszów - Aviation Valley Rzeszów
Dolina Lotnicza zlokalizowana jest w południowo-wschodniej Polsce, znanej z rozwiniętego przemysłu lotniczego oraz ośrodków szkolenia pilotów. Region cechuje duża koncentracja firm przemysłu lotniczego, ośrodków naukowo-badawczych oraz rozwinięte zaplecze edukacyjne i szkoleniowe.

W celu dalszego rozwoju regionu wiodący przedsiębiorcy związani z lotnictwem podjęli historyczną decyzję. Dnia 11 kwietnia 2003 zostało powołane do życia Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza.
dowiedz się więcej

Bydgoski Klaster Przemysłowy – Bydgoszcz Industrial Cluster
Bydgoski Klaster Przemysłowy istnieje od 2006 roku i skupia firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz szereg instytucji okołobiznesowych, w tym uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, urzędy, stowarzyszenia przedsiębiorców i instytucje finansowe. Większość firm działających w branży przetwórczej i narzędziowej to małe i średnie przedsiębiorstwa.

Działalność klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców i narzędziowców, reprezentację ich interesów na zewnątrz, jak również stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, dostęp do kadr, rozwój technologiczny i zwiększenie innowacyjności produkcji. Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa.
dowiedz się więcej

Cinnomatech
W roku 2010 Dolnośląski Park Innowacji i Nauki realizował projekt pod nazwą „Rozwój i promocja Klastra Innowacyjnych Technologii w wytwarzaniu w Województwie Dolnośląskim” w ramach Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku w 2010 roku.

Głównym celem projektu było formalne utworzenie oraz rozwój i promocja Klastra, w tym pozyskanie nowych członków oraz nawiązanie nowych kontaktów z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Misją Klastra CINNOMATECH jest wspieranie rozwoju gospodarki regionu oraz wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw działających w branży wytwórczej.
dowiedz się więcej