Vision WideNiezawodny sprzęt dla Twojego warsztatu

Vision Wide
Ustaw kierunek malejący
Ustaw kierunek malejący

Frezarki bramowe

Frezarki bramowe VISION WIDE to obrabiarki ciężkie o konstrukcji portalowej z pionowym wrzeciennikiem. Są one przeznaczone do wydajnej oraz dokładnej obróbki skrawaniem przedmiotów wielkogabarytowych.

Frezarki bramowe Vision Wide – co je wyróżnia?

Typowe aplikacje dla frezarek bramowych VISION WIDE to detale o dużych gabarytach i masie, wymagające obróbki wielostronnej – np. formy wtryskowe, formy ciśnieniowe, matryce, tłoczniki, korpusy, części maszyn, ramy itp.

Wszystkie typoszeregi maszyn wyróżniają się zwartą i mocną konstrukcją, prostą i logiczną budową, stałą i sztywną bramą zespoloną z łożem poprzecznym. Obrabiarki VISION WIDE zapewniają użytkownikom duże możliwości produkcyjne i niskie koszty wytwarzania.

Frezarki bramowe w ofercie Abplanlap

Frezarki bramowe są dostępne w ofercie firmy ABPLANLAP w wersji 3-osiowej (pionowe wrzeciono), z dodatkowymi  głowicami skrętnymi automatycznie (indeksowanymi) oraz 5-osiowej (z głowicą skrętną w dwóch osiach  w sposób ciągły). 

Seria SF. Seria SF to obrabiarki z prowadnicami tocznymi w osi X, Y oraz ślizgowymi w osi Z. Sztywna konstrukcja bazująca na odlewach żeliwnych głównych elementów obrabiarki, a także optymalna konstrukcja dla realizacji ruchu wrzeciennika w osi poprzecznej gwarantują stabilną obróbkę bez wibracji, nawet przy dużych obciążeniach.

Seria SE. Seria SE to frezarki bramowe wyróżniające się szybkimi posuwami roboczymi do 20m/min oraz dynamicznym przyspieszeniem. Gwarantują wydajną obróbkę z najwyższą precyzją i znajdują zastosowanie przy obróbce form, tłoczników i innych elementów ze stali, aluminium czy żeliwa.

Seria NF i HF. Obrabiarki z serii NF i HF charakteryzują się największym zakresem ruchu poprzecznego w osi Y, a także szerokością stołu oraz szerokością bramy, dzięki czemu znajdują zastosowanie przy obróbce wielostronnej największych gabarytowo i najcięższych elementów typu odlewy, konstrukcje spawane, elementy maszyn itp.

Seria BM. Obrabiarki z serii BM to frezarki bramowe, w których oprócz przesuwu w osi X, Y, Z dodatkowy ruch w pionie realizuje poprzeczna belka (oś W), która przemieszcza się po pionowych słupach bramy. Rozwiązanie to umożliwia obróbkę bardzo wysokich elementów.

Seria FA. Obrabiarki z serii FA to 5-osiowe bramowe centra frezarskie z trzema osiami liniowymi (oś X, Y, Z) oraz dwiema osiami obrotowymi realizowanymi przez głowicę skrętną w dwóch osiach (obrót każdej osi jest symultaniczny, czyli ciągły). Głowica z wrzecionem renomowanego niemieckiego producenta zapewnia niezawodność oraz wysoką precyzję.