Wszystkie obrabiarki

(345)
 1. Trzy modele S131, S141, S151 to szlifierki otworowe uniwersalne z funkcją obwiedniowego szlifowania promieni. Maszyny są przeznaczone do szlifowania wewnętrznego, czołowego i zewnętrznego detali mocowanych w uchwytach. Maksymalna średnica obrotu detalu to 300 lub 400 mm, a maksymalna masa to 100 kg. Oferta adresowana głównie dla szlifowania złożonych elementów z bardzo twardych materiałów, takich jak węglik wolframu, ceramika i szafir, a także do ogólnych zadań szlifierskich. Posiada szereg zaawansowanych cech, jak precyzyjny system prowadnic StuderGuide®, precyzyjne i dynamiczne napędy osi z silnikami liniowymi, w pełni automatyczna oś B z napędem bezpośrednim itp. Mniejsze modele są idealne do finalnej obróbki narzędzi, np. w przemyśle opakowań i puszek do napojów, gdzie stosowane materiały to głównie węglik spiekany i ceramika.

 2. Trzy modele S 121 / S 131 / S 141 to szlifierki otworowe uniwersalne z funkcją obwiedniowego szlifowania promieni. Maszyny są przeznaczone do szlifowania wewnętrznego, czołowego i zewnętrznego detali mocowanych w uchwytach. Maksymalna średnica obrotu detalu to 300 lub 400 mm, a maksymalna masa to 100 kg. Oferta adresowana głównie dla szlifowania złożonych elementów z bardzo twardych materiałów, takich jak węglik wolframu, ceramika i szafir, a także do ogólnych zadań szlifierskich. Posiada szereg zaawansowanych cech, jak precyzyjny system prowadnic StuderGuide®, precyzyjne i dynamiczne napędy osi z silnikami liniowymi, w pełni automatyczna oś B z napędem bezpośrednim itp. Mniejsze modele są idealne do finalnej obróbki narzędzi, np. w przemyśle opakowań i puszek do napojów, gdzie stosowane materiały to głównie węglik spiekany i ceramika.

 3. Szlifierka Produkcyjna Otworowa Studer S122 to bardzo elastyczna szlifierka do wewnętrznego szlifowania cylindrycznego dla detali średniej wielkości. Wysokość osi wrzeciona nad stołem 102 mm, a zakres wzdłużny szlifowania to 120 mm. Maksymalnie trzy liniowo rozmieszczone wrzeciona szlifierskie umożliwiają obróbkę zewnętrzną i wewnętrzną w jednym zamocowaniu. S110 jest przeznaczona do szlifowania w uchwytach, zarówno do jednostkowych detali, aż po produkcję seryjną. Opcjonalny, w pełni zintegrowany automatyczny system załadunku zapewnia wydajne rozwiązania do realizacji precyzyjnego, zautomatyzowanego procesu.

 4. Studer S110 to bardzo elastyczna szlifierka do wewnętrznego szlifowania cylindrycznego dla detali średniej wielkości. Wysokość osi wrzeciona nad stołem 102 mm, a zakres wzdłużny szlifowania to 120 mm. Maksymalnie trzy liniowo rozmieszczone wrzeciona szlifierskie umożliwiają obróbkę zewnętrzną i wewnętrzną w jednym zamocowaniu. S110 jest przeznaczona do szlifowania w uchwytach, zarówno do jednostkowych detali, aż po produkcję seryjną. Opcjonalny, w pełni zintegrowany automatyczny system załadunku zapewnia wydajne rozwiązania do realizacji precyzyjnego, zautomatyzowanego procesu.

 5. Uniwersalna szlifierka otworowa cnc S100 oferuje sprawdzoną jakość i najwyższą precyzję w standardowych operacjach szlifowania cylindrycznego, przy doskonałym stosunku ceny do wydajności. Obejmuje szeroki zakres zastosowań szlifowania wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki temu jest to idealna i uniwersalna oferta w segmencie podstawowym.. Długość przedmiotu obrabianego wraz z uchwytem mocującym wynosi maks. 550 mm, a średnica detalu maks. 420 mm. Znajduje zastosowanie m.in. w takich branżach jak sprężarki, hydraulika, obrabiarki i maszyny,  przemysł lotniczy i narzędziowy.

 6. Studer S22 to platforma do masowej produkcji średniej wielkości detali. Jej rozstaw między kłami wynosi 800 mm, a wysokości kłów 175 mm / 225 mm. Może obrabiać detale o maksymalnej masie 150 kg. Szlifierka S22 z szerokimi możliwościami rozbudowy może być skonfigurowana do każdego zadania, aby stać się idealną maszyną produkcyjną. Dynamiczne napędy osi, wysokiej jakości systemy prowadnic StuderGuide®, duża dynamika napędów osi i mechanicznie optymalna konstrukcja stanowią wyróżniki S22. Opcja szlifowania HSG przyczynia się do zwiększenia produktywności dzięki prędkości obwodowej do 140 m/s. Wariant WireDress do profilowania ściernic CBN. Możliwa automatyzacja.

 7. Studer S11 to produkcyjna, zadaniowa szlifierka cylindryczna do małych detali. Jej rozstaw kłów wynosi 200 mm, a wysokość osi kłów nad stołem 125 mm. Może obrabiać przedmioty o maksymalnej masie 3 kg. Wyposażenie maszyny jest ściśle powiązane ze specyfiką detalu i procesu. Dynamiczne napędy osi, wysokiej jakości system prowadnic StuderGuide®, duża dynamika napędów osi i zoptymalizowana mechanicznie konstrukcja wyróżniają S11. Opcja szlifowania HSG przyczynia się do zwiększenia produktywności dzięki obwodowej prędkości szlifowania do 140 m/s. Zajmując powierzchnię mniejszą niż 1,8 m2, maszyna jest niezwykle kompaktowa i zmieści się w każdym warsztacie

 8. Model Studer S36 został w dużej części zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania produkcyjne w zakresie e-mobilności. Maszyna posiada ściernicę o średnicy 610 mm i szerokości 125 mm do szlifowania komponentów i podzespołów napędów elektrycznych zarówno ekonomicznie, jak i wydajnie. Moc wrzeciona ściernicy wynosząca 15 kW i jej duże rozmiary zapewniają wydajną i stabilną seryjną obróbkę komponentów np. z branży motoryzacyjnej czy hydraulicznej w jednym procesie mocowania z maksymalną precyzją. Dostępna automatyzacja załadunku detali.

 9. Studer S31 to szlifierka numeryczna do szlifowania cylindrycznego zróżnicowanych detali w produkcji jednostkowej, małoseryjnej i wielkoseryjnej. Rozstaw kłów wynosi 400 mm / 650 mm / 1000 mm / 1600 mm, a wysokość kłów nad stołem 175 mm. Masa detali mocowanych w kłach do 150 kg. Dzięki systemowi modułowemu z możliwością rozbudowy, model S31 można dopasować do konkretnych wymagań i aplikacji. Wrzeciennik szlifujący z kilkunastoma wariantami konfiguracji umożliwia szlifowanie zewnętrzne, wewnętrzne i czołowe detali w jednym mocowaniu z osią B o wysokiej rozdzielczości 0,00005°. Dostępne jest precyzyjne i wydajne szlifowanie zarysów niekołowych w technologii HSM. Maszynę można zintegrować z różnymi podajnikami detali. Korpus maszyny wykonany z Granitan®

 10. Szlifierka cylindryczna Studer S30 jest przeznaczona do obróbki średniej wielkości detali w produkcji jednostkowej i krótkoseryjnej. Rozstaw kłów wynosi 650 mm / 1000 mm, a wysokość kłów nad stołem 125 mm / 175 mm / 225 mm. Może obrabiać elementy o maksymalnej masie 130 kg. Jest odpowiednia dla każdego sektora, w którym produkowane są komponenty średniej wielkości. Ta prosta w obsłudze maszyna posiada sprawdzony hydrauliczny system napędu osi oraz napęd elektromechaniczny. Jest łatwa w obsłudze i można ją bardzo szybko przezbrajać. Łoże maszyny jest wykonane z polimeryzowanego granitu Granitan® S103 i stanowi bazę do montażu dopracowanych technologicznie podzespołów, gwarantując najwyższą możliwą precyzję oraz niezawodność przez wiele lat.

 11. Studer S20 to uniwersalna, konwencjonalna szlifierka cylindryczna z napędem elektromechanicznym do obróbki małych detali. Rozstaw kłów wynosi 400 mm / 650 mm, a wysokość osi kłów nad stołem 100 mm. Może obrabiać detale o maksymalnej masie 20 kg. Przeznaczona jest do szlifowania jednostkowych detali lub krótkich serii produkcyjnych. Znajduje zastosowanie w każdej branży, w której produkowane są precyzyjne, małe elementy. Ta prosta i przystępna cenowo maszyna jest wyposażona w wypróbowaną i przetestowaną jednostkę sterującą SPS opartą o przekaźniki sekwencyjne. Jest łatwa w obsłudze i można ją bardzo szybko przezbrajać.

 12. Studer S41 to uniwersalna szlifierka cylindryczna do złożonej obróbki dużych detali. W ofercie producenta jest „modelem flagowym” najnowszej generacji.
  Jej rozstaw kłów wynosi 1000 mm / 1600 mm, a wysokość kłów nad stołem to 225 mm / 275 mm. Może obrabiać detale o maksymalnej masie do 250 kg. Charakteryzuje się wieloma innowacyjnymi i wyróżniającymi cechami, jak opatentowany system prowadnic StuderGuide®, wysoce precyzyjne napędy osi liniowych i obrotowych z silnikami liniowymi, niezwykle szybki bezpośredni napęd osi B, jeszcze większy wybór wariantów konfiguracji wrzeciennika szlifującego i wiele innych. Opcjonalny automatyczny załadunek detali.

 13. Studer S33 to uniwersalna szlifierka cylindryczna CNC do produkcji mało i wielkoseryjnej detali o złożonych kształtach. Dostępny rozstaw kłów to 400 mm / 650 mm / 1000 mm / 1600 mm, a wysokość osi kłów nad stołem 175 mm. Może obrabiać detale o maksymalnej masie do 150 kg. Przezbrojenie od szlifowania w kłach do mocowania w uchwytach jest na tej maszynie szczególnie łatwe. Możliwe jest szlifowanie gwintów i zarysów niekołowych. Wrzeciennik szlifujący, z maksymalnie trzema elektrowrzecionami, umożliwia szlifowanie złożonych detali w jednym zamocowaniu. Możliwa integracja z wieloma systemami automatycznego załadunku. Bazą maszyny jest stabilny korpus wykonany z polimeryzowanego granitu Granitan®.

 14. Favorit CORE to uniwersalna szlifierka cylindryczna CNC z panelem do produkcji jednostkowej i seryjnej detali zróżnicowanych co do kształtu i wielkości. Rozstaw kłów wynosi 400 mm / 650 mm / 1000 mm / 1600 mm, a wysokość kłów nad stołem 175 mm. Maksymalna masa detali w kłach 150 kg. Zakres zastosowań może być rozszerzony o szlifowanie gwintów i zarysów niekołowych. Dzięki aplikacji  StuderPictogramming programowanie nie wymaga doświadczenia. Korpus maszyny, odlewany z materiału Granitan®, w znacznym stopniu kompensuje dynamiczne wahania temperatury. Można ją łatwo dostosować do różnych zadań za pomocą szerokiego zestawu akcesoriów, takich jak pomiar w trakcie procesu, system wyważania ściernicy, wykrywanie kontaktu ściernica - detal i pozycjonowanie wzdłużne oraz kątowe.

 15. FavoritCNC to podstawowy model w ofercie do obróbki średniej wielkości detali w krótkich i dużych seriach, o rozstawie kłów 650 mm / 1000 mm i wysokości kłów nad stołem 175 mm. Szlifuje detale w kłach o maksymalnej masie 80 kg / 120 kg. Można ją łatwo dostosować do różnych zadań szlifierskich, dzięki szerokiej ofercie wyposażenia, przykładowo - pomiar w trakcie procesu, system wyważania ściernicy, wykrywanie kontaktu ściernica – detal oraz pozycjonowanie wzdłużne. Stabilne i sztywne łoże maszyny z polimeryzowanego granitu Granitan® S103 stanowi bazę do montażu wysokiej jakości podzespołów, gwarantując tym samym maksymalną precyzję, wydajność i niezawodność przez wiele lat.

 16. Kitamura oferuje szeroką gamę konfiguracji pionowego centrum obróbczego by sprostać najbardziej wymagającym warunkom obróbki. Nacisk na sztywność konstrukcji i bardzo wysoka dokładność pozwalają klientom dostarczać usługi o wysokiej wartości dodanej, wchodzić na nowe rynki, rozszerzać działalność i wytwarzać ekstremalną tolerancję. Wrzeciona o wysokiej prędkości i opcjonalnie, fabrycznie montowane systemy wymiany palet zwiększają wykorzystanie obrabiarki i pomagają stworzyć wielozadaniowe środowisko obróbki, które optymalizuje czas przestojów.

 17. Zautomatyzowana stacja do znakowania i grawerowania laserowego, wyposażona w 64-paletowy magazyn z podajnikiem. Znajduje zastosowanie przy produkcji seryjnej, umożliwiając automatyczną pracę przez 24 godziny na dobę. Zintegrowany system wizyjny i opcja automatycznego rozpoznawania położenia detali zapewniają wysoką precyzję i efektywność.

 18. Zaawansowany system do znakowania i grawerowania laserowego, który spełnia najwyższe standardy techniczne. Bardzo duża komora robocza, zmotoryzowane osie XYZ i stół możliwy do zamontowania w kilku różnych położeniach pozwalają na obróbkę nawet bardzo dużych i wysokich detali. Zaawansowane oprogramowanie umożliwia łatwe przygotowanie projektów i intuicyjne sterowanie urządzeniem.

 19. Precyzyjny system laserowy z bardzo dużą komorą roboczą wyposażony w zmotoryzowaną oś Z i ruchome osie XY (manualnie). Model LWS-M PLUS to wersja rozszerzona posiadająca dodatkowo zmotoryzowaną oś X. Dzięki elastycznemu oprogramowaniu i wielu opcjom dodatkowym takim jak system wizyjny i oś obrotowa, maszyna umożliwia różnorodne zastosowania, od produkcji jednostkowej po produkcję seryjną.

 20. Zaawansowana stacja do znakowania i grawerowania laserowego. Pikosekundowe źródło lasera pozwala na obróbkę różnych materiałów przy zminimalizowanym oddziaływaniu termicznym. Dzięki zmotoryzowanym osiom XYZ, otwieranym do góry drzwiom i sporej komorze roboczej możesz łatwo dostosować urządzenie do znakowania i grawerowania laserowego zarówno bardzo małych jak i większych detali.

Obrabiarki Numeryczne CNC

Proponujemy Państwu pełną gamę obrabiarek numerycznych CNC wiodących producentów. Nasza oferta obejmuje zarówno obrabiarki numeryczne służące do skrawania powierzchni płaskich, jak również brył, prasy krawędziowe różnych gabarytów, nożyce gilotynowe, wycinarki, elektrodrążarki i wiele innych maszyn.

Obrabiarka numeryczna 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wybranych obrabiarek numerycznych CNC:

Oferujemy także usługi w zakresie uruchomienia sprzedanych obrabiarek, ich napraw, przeglądów technicznych oraz konserwacji.

Abplanalp oferuje szeroki wybór oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do wszystkich sprzedawanych przez firmę Abplanalp obrabiarek.

Dodatkowo w celu zapewnienia Klientom optymalnej obsługi na najwyższym poziomie, firma Abplanalp zainwestowała w stworzenie profesjonalnego Centrum Szkoleń, Działu Aplikacji oraz Działu Serwisu. Aby zaspokoić potrzeby naszych Klientów proponujemy różnego rodzaju szkolenia: operatorskie, programowania, konserwacyjne oraz programowania CAD/CAM.

Abplanalp to jedna z największych firm działających w Europie Środkowej, działająca od przeszło 40 lat. Dzięki doświadczeniu jakie w tym czasie zdobyliśmy, a także zespołowi złożonemu z najlepszych profesjonalistów gwarantujemy Państwu pomoc w zakresie doboru najodpowiedniejszej dla Państwa potrzeb obrabiarki, a także późniejszego doradztwa, kompleksowych szkoleń i pilotowaniu całości procesu wdrożeniowego, a także obsługi poserwisowej.

Dlaczego zakupy u nas ?

Oto dlaczego: